Seime bus pristatytos parodos „2014 metų Laisvės premijos laureatas Adamas Michnikas“ ir „Mes buvome ten…“, skirtos Laisvės gynėjų dienai paminėti

Autorius: Data: 2015-01-09 , 11:19 Spausdinti

Sausio 13 d., antradienį, 9.20 val. Parlamento galerijoje (Seimo I r.) bus atverta paroda, skirta 2014 metų Laisvės premijos laureatui Adamui Michnikui, Lenkijos visuomenės veikėjui, disidentui, vienam iš Lenkijos opozicinio judėjimo „Solidarumas“ lyderių,žurnalistui, eseistui ir politikos publicistui, dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyriausiajam redaktoriui. Taip pat bus pristatyta fotografijų ir autentiškų liudijimų paroda „Mes buvome ten…“ Parodas pristatys Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas.

Parodoje „2014 metų Laisvės premijos laureatas Adamas Michnikas“ eksponuojamos fotografijos, pristatančios A. Michnikogyvenimą, atskleidžiančios jo kaip Lenkijos visuomenės veikėjo, politiko, intelektualo veiklą, liudijančios jo ryšius su Lietuva. Paroda parengta bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos Respublikos ambasada Lenkijos Respublikoje, dienraščio „GazetaWyborcza“ agentūra „Agencja Gazeta“, Lenkijos institutu Vilniuje, centru „Menų, kultūrų ir tautų paribys“ Seinuose, Vytauto Didžiojo universitetu ir Klaipėdos universitetu.

Paroda „Mes buvome ten“ – gyva atmintis – nuotraukos ir tų dienų autentiški žmonių liudijimai. Fotografijose užfiksuoti Lietuvos žmonės, ginantys ir saugantys Lietuvos laisvę, kai į ją kėsinosi Nepriklausomybės priešai, daug šviesių beginklių drąsuolių veidų – jauni ir seni, budėję naktį ir dieną, statę barikadas, užtvaras, savanoriai Parlamento viduje, įtampos valandomis dirbę Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo deputatai.

Fotografijų autoriai – Alfredas Girdziušas, Andrius Petrulevičius, Vilius Jasinevičius, fiksavę daugelį Sąjūdžio ir Lietuvos atgimimo istorijos akimirkų. Parodoje eksponuojami ir ranka rašyti autentiški Lietuvos žmonių liudijimai, su nubraižytomis sovietinės kariuomenės pastatų užėmimo, Televizijos bokšto šturmo schemomis. Rankraštiniai šaltiniai saugomi Lietuvos valstybės naujajame archyve. Parodos dizainerė – Skirmantė Vaitkevičiūtė.

Parlamento galerijoje parodos, skirtos Laisvės gynėjų dienai atminti, bus eksponuojamos iki sausio 30 d.

Parodas parengė Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Parlamentarizmo istorijos ir atminimo skyrius.

 

 

Žydrūnas Mačiukas

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyrius

Nuotr. – ©, Lietuvos Respublikos Seimo archyvas

Sausio 13-oji , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra