Seimas sudarė laikinąją komisiją „Snoro“ žlugimo aplinkybėms tirti

Autorius: Data: 2012-02-01 , 09:02 Spausdinti

Susirinkę į jau antrą neeilinę sesiją, parlamentarai pagaliau nutarė aiškintis lapkritį nacionalizuoto ir bankrutavusio banko „Snoras“ žlugimo aplinkybes – tam Seimas įsteigė laikinąją parlamentinę komisiją, kuriai vadovaus partijos Tvarka ir teisingumas narys Valentinas Mazuronis. Jis yra opozicijos, kuri Seimą nuolat ragino sudaryti tokią komisiją, atstovas.

Pirmadienį, 2012 m. sausio 30 d., vykusiame balsavime už komisijos steigimą balsavo 78 Seimo nariai, prieš – 14, o susilaikė 19 parlamentarai.

Tokį sprendimą Seimas priėmė pirmadienį: už komisijos steigimą balsavo 78 Seimo nariai, prieš – 14, o susilaikė 19 parlamentarai.

Daugiausia „prieš“ balsavo konservatoriai – 12: užsienio ir krašto apsaugos ministrai Audronius Ažubalis ir Rasa Juknevičienė, Biudžeto ir finansų komiteto vicepirmininkas Vitas Matuzas, Ekonomikos komiteto narys Kęstutis Masiulis, Aurelija Stancikienė, dar keli konservatorių frakcijos nariai, taip pat liberalcentristas Arminas Lydeka ir Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Jonas Jagminas. Tarp susilaikiusių – 9 konservatoriai, kiti – iš įvairių valdantiesiems ir Mišriai Seimo narių grupei priklausantys parlamentarai.

Komisijoje dirbs 12 parlamentarų, o išvadas Seimui ji turės pateikti iki birželio 1-osios.

Komisijoje dirbs liberalsąjūdietis Petras Auštrevičius, liberalcentristas Vytautas Bogušis, konservatoriai Jurgis Razma, Stasys Šedbaras, Rimantas Jonas Dagys ir Arvydas Anušauskas, „tvarkietis“ V. Mazuronis, „darbietis“ Kęstutis Daukšys, socialdemokratai Juozas Olekas ir Julius Sabatauskas, Krikščionių partijos frakcijos narys Vidmantas Žiemelis bei Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Žilvinas Šilgalis.

Komisija turės atsakyti į 14 klausimų, kuriuos suformulavo ir opozicija, kuri Seimą nuolat ragino sudaryti tokią komisiją, valdantiesiems priklausantys parlamentarai. 

Valdantieji pasiekė, kad komisija tirtų, ar buvo neteisėtos įtakos ir bandymų paveikti politikus bei teisėsaugos institucijas po „Snoro“ bankroto paskelbimo iš stambiųjų kreditorių pusės, ir taip siekti sau turtinės naudos mokesčių mokėtojų sąskaita, pakeičiant vietą kreditorių eilėje.  

Opozicija reikalavo, kad komisija aiškintusi, ar Lietuvos banko vykdoma komercinių bankų priežiūra yra veiksminga, kada pradėtos derybos su banko „Snoras“ administratoriumi Simonu Freakley, kuo remiantis ir koks atlyginimas mokėtas laikinajam administratoriui, bankroto administratoriui ir jų komandoms, koks realus „Snoro“ turto trūkumas, ar nebuvo piktnaudžiavimo atvejų prieš „Snoro“ veiklos sustabdymą atsiimant indėlius ir kt.

Į parlamentarų tyrimo klausimyną įtraukti klausimai, susiję su „Snorą“ auditavusios bendrovės „Ernst & Young Baltic“ veikla.   

Seimas taip pat pritarė parlamentaro Naglio Puteikio siūlymui įpareigoti komisiją aiškintis, ar „Snoras“ ir kiti šalies bankai turėjo ir turi teisę platinti vertybinius popierius, kurie pavadinti „indėlių sertifikatais“ ir ar galėjo tokie vertybiniai popieriai būti neapdrausti indėlių draudimu.

Komisija turės įvertinti, ar Lietuvos banko (LB) ir kitų valstybės institucijų komercinių bankų priežiūra buvo veiksminga – ar LB ar kitų valstybės įstaigų vadovybių artimi giminaičiai teisėtai dirbo ir ar teisėtai galimai tebedirba bankuose.

Seimas sutiko, kad tarp klausimų, į kuriuos teiks atsakymus komisija, būtų įtraukta parlamentaro Sauliaus Stomos prašoma analizė, kas labiausiai atsakingas dėl aplaidumo, laiku nepastebėjus galimo „Snoro“ turto grobstymo – iki 2011 metų veikusios sudėties Lietuvos banko valdyba ar banką auditavusi audito bendrovė, ar teisėsaugos institucijos.  

Bankroto byla daug turto iššvaisčiusiam ir nemokiam „Snoro“ bankui iškelta 2011 m. gruodžio 7-ąją. Vyriausybė „Snorą“ nacionalizavo lapkričio 16-ąją.

Zenekos nuotr.

www.bernardinai.lt

Seimas , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra