Seimas savęs paleisti nepanoro

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Šio Seimo nariai dirbs toliau – naujų rinkimų nebus. Ketvirtadienį (2010 11 18) po pateikimo parlamentas nepritarė pirmalaikių rinkimų rengimui. Už Seimo paleidimą balsavo 51, prieš – 50, dar 17 susilaikė. Parlamentarai nesutiko ir tobulinti pasiūlymo – 69 balsais iniciatyva buvo visiškai atmesta.
 
50 parašų surinkusios opozicinės Darbo partijos (DP) frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys ragino konstatuoti, kad šalį ištiko ne tik ekonominė, bet ir politinė krizė, todėl reikia pasitikrinti piliečių pasitikėjimą.
 
Iniciatyvą nesėkmingai ragino palaikyti ir kitas politikas iš opozicijos – „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis. Jis teigė, kad normalus darbas Seime nevyksta, o nuo valdančiųjų priimamų įstatymų „žmonėms žegnotis norisi“. Jis pasiteikė ir daugiau metaforų: „Nebūkim, kaip tas šuo, kuris sėdi ant šieno kupetos – nei pats ėda, nei kitiems duoda, tik loja ir kandžiojasi.“
 
Žodžių akrobatikai pasidavė ir pirmalaikių rinkimų idėją kritikuojantis liberalcentristas Artūras Melianas: „Jeigu yra tokia zuikio drąsa pas jus – padėkite mandatus ir asmeniniu pavyzdžiu parodykite, kaip reikia pasielgti, o ne darykite populistinius pareiškimus.“
 
Jis svarstė, kad pirmalaikius rinkimus parašais parėmusių parlamentarų skaičius idealiai sutampa su 50 nebalsavusių už apkaltą, tad darė prielaidą, kad Seimą paleisti norintys tiesiog siekia nusiplauti savo kaltę ir gėdą.
 
A. Melianas protino, kad vasario mėnesį su savivaldos rinkimais naujo Seimo išrinkti nepavyktų, tad suirutė užsitęstų.
 
Konservatorius-krikdemas Algis Kazulėnas V. Gapšį ir jo bendražygius išvadino cinikais, kurie patys muša, patys rėkia. „Suirutės kėlimas tinkamiausia forma pasitikrinti visuomenės pasitikėjimą? Tai tik dūmų uždanga“, – sakė jis.
 
Šio 2008 m. spalį išrinkto Seimo kadencija yra kaip tik įpusėjusi. Parlamento kadencija trunka 4 metus.
 
J. Markevičiaus nuotr.
 
www.delfi.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra