Seimas pritarė D. Grybauskaitės „šildymo vamzdžio“ reformai

Autorius: Data: 2013-03-14 , 13:47 Spausdinti

Šarūnas ČERNIAUSKAS

Seimas pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytoms Šilumos ūkio įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama didinti konkurenciją šilumos tiekimo sektoriuje.

Už prezidentės siūlymą balsavo 81 Seimo narys, prieš – nė vieno, susilaikė 17. Įstatymo pakeitimai įsigalioja nuo balandžio, taigi realaus jų poveikio gyventojams galima tikėtis nebent prasidėjus kitam šildymo sezonui.

Projektu siekiama, kad šilumos tiekėjas, naudodamasis šilumos tinklo natūralia monopolija, negalėtų varžyti konkurencijos šilumos gamyboje ir nepriklausomiems gamintojams kelti nepagrįstų techninių prisijungimo sąlygų, nustatyti neproporcingų rezervavimo mokesčių, sankcijų ir pan.“, – taip savo pasiūlymus įstatymo projekto aiškinamajame rašte aiškino Prezidentūra.

Šie įstatymo pakeitimai – dar ankstesnio šildymo sezono metu prasidėjusių batalijų rezultatas. D. Grybauskaitė įstatymo pataisų ėmėsi susipažinusi su bendrovės „Grigiškės“ pavyzdžiu: šis popieriaus fabrikas niekaip negalėjo vilniečiams tiekti savo gamybos procese pagaminamos šilumos.

Tuomet užvirė aštri diskusija ne tik tarp politikų, bet ir tarp verslininkų: „Vilniaus energija“ tikino, gal „Grigiškių“ problemos – ne šilumininkų, o paties popieriaus fabriko nuopelnas. Šilumininkai teigė, kad „Grigiškės“ neatitiko visų nustatytų reikalavimų. Be to, anksčiau popieriaus fabriko vilniečiams tiekta šiluma esą kainavo gerokai brangiau nei „Vilniaus energijos“ paslaugos.

Šarūno Mažeikos nuotr.

www.delfi.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra