Seimas patvirtino Lietuvos valstybės istorinės vėliavos projektą ir etaloną

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. birželio 17 d. pranešimas VIR (iš plenarinio posėdžio)
 
Rytinis posėdis
 
Priimtas nutarimas
 
Seimas, vadovaudamasis Valstybės ir kitų vėliavų įstatymu ir atsižvelgdamas į Respublikos Prezidentės dekretą, nutarė patvirtinti Lietuvos valstybės istorinės vėliavos projektą ir etaloną. Už Seimo nutarimą „Dėl Lietuvos valstybės istorinės vėliavos projekto ir etalono tvirtinimo“ (projektas Nr. XIP-2087 (2) balsavo 86 Seimo nariai, susilaikė 2.
 
Seimas dar 2004 m. liepos 8 d. priėmė Lietuvos valstybės vėliavos įstatymo pakeitimus, kuriais įtvirtino ir reglamentavo Lietuvos valstybės istorinės vėliavos naudojimą. Šiuo metu jame yra nurodyta, kur ir kokių švenčių metu turi būti iškeliama valstybės istorinė vėliava. 2008 m. šios vėliavos projektą pavesta parengti Lietuvos heraldikos komisijai. Istorinės vėliavos projektą sukūrė dailininkas Arvydas Každailis.
 
Istorinės vėliavos aprašymas: raudoname audekle iš abiejų pusių vaizduojamas baltas (sidabrinis) šarvuotas raitelis ant balto (sidabrinio) žirgo, laikantis dešinėje rankoje virš galvos iškeltą baltą (sidabrinį) kalaviją. Prie raitelio kairiojo peties kabo mėlynas skydas su dvigubu geltonu (auksiniu) kryžiumi. Žirgo balnas, gūnia, kamanos ir diržai mėlyni. Kalavijo rankena, kamanų žąslai, balno kilpa ir pentinas, makšties bei žirgo aprangos metaliniai sutvirtinimai ir pasagos geltoni (auksiniai). Vėliavos pločio ir ilgio santykis – 3:5.
 
Rimas Rudaitis, Ryšių su visuomene skyrius, tel. 2 39 61 32
 
Nuotraukoje: Istorinės vėliavos projektas sukurtas dailininko A. Každailio

Voruta. – 2010, liep. 3, nr. 13 (703), p. 16.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra