Seimas patvirtino kitų metų biudžetą

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Seimas ketvirtadienį (2010 12 09 ) nedidele balsų persvara patvirtino kitų metų valstybės ir savivaldybių biudžeto finansinius rodiklius. Kitų metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimą palaikė 73 Seimo nariai, prieš patvirtinimą balsavo 56, susilaikė 7 parlamentarai. Pirmą kartą nacionalinis biudžetas yra pateikiamas su preambule.
 
Joje konstatuota, kad dėl šalyje susiklosčiusios sudėtingos ekonominės situacijos nėra galimybių iš nacionalinių lėšų kompensuoti sumažintų atlyginimų ir senatvės pensijų.
 
Nacionalinio biudžeto projekte, kuris apima valstybės ir savivaldybių biudžetus, numatoma, kad 2011 metų nacionalinio biudžeto pajamos, be ES ir kitos paramos lėšų, sudarys 19,08 mlrd. litų. Nacionalinio biudžeto pajamos su ES ir kitoms tarptautinės finansinės paramos lėšomis sieks 26,83 mlrd. litų.
 
Kitų metų nacionalinio biudžeto išlaidos, be ES paramos lėšų, sudarys 22 mlrd. 468 mln. litų. Planuojami nacionalinio biudžeto asignavimai kitąmet sudarys 29,39 mlrd. litų.
 
Valstybės biudžeto deficitas sieks apie 2,5 mlrd. litų, o visų viešųjų finansų deficitas sudarys 5,8 proc. bendrojo vidaus produkto.
 
Iš nacionalinio biudžeto skolos aptarnavimo išlaidoms, skirtoms valstybės skolos aptarnavimui, palūkanoms mokėti, 2011 m. numatyta skirti daugiau kaip 1,92 mlrd. litų. Įmokos į ES biudžetą kitąmet numatyta skirti 1,89 mlrd. litų.
 
Kitais metais daugiausia pajamų į biudžetą numatoma surinkti iš pridėtinės vertės mokesčio – 8,26 mlrd. litų, iš gyventojų pajamų mokesčio planuojama gauti 3,66 mlrd. litų, o iš pelno mokesčio – 1,28 mlrd. litų. Iš šių mokesčių surinktos pajamos sudarys 65,5 proc. visų biudžeto pajamų.
 
Pajamos, kurias numatoma surinkti iš akcizų mokesčių tarifų, sudaro 3,48 mlrd. litų.
 
Nacionalinį biudžetą 98 mln. litų papildys Lietuvos bankas, kuris kasmet į biudžetą privalo pervesti 70 proc. gauto pelno.
 
Efektyvesnio miškų ūkio valdymo dėka biudžetą turėtų papildyti 70 mln. litų daugiau pajamų nei kad buvo planuojama 2010 metais. Iš valstybinės žemės pardavimo planuojama gauti dar 120 mln. litų.
 
Iš planuojamų 2011 m. nacionalinio biudžeto asignavimų socialinei apsaugai iš valstybės biudžeto numatyta skirti 3,33 mlrd. litų. Kitąmet socialinei apsaugai iš viso numatyta 14,5 mlrd. litų nacionalinių lėšų, iš kurių 11,17 mlrd. litų sudarys „Sodros“ išlaidos.
 
Švietimo sričiai numatyta skirti 5,56 mlrd. litų nacionalinio biudžeto lėšų. Šiai sričiai skiriamos lėšos naudojamos visų lygių – ikimokyklinio, bendrojo lavinimo, profesinio rengimo ir aukštojo mokslo – ugdymo ir švietimo sistemoms palaikyti. Iš švietimui skiriamų lėšų, pedagogų, apimant ikimokyklinį, bendrojo lavinimo ir profesines mokyklas, darbo užmokesčio fondas sudaro apie 2,7 mlrd. litų.
 
Iš valstybės biudžeto sveikatos apsaugai skiriama 2,11 mlrd. litų. Iš viso šiai sričiai, įskaitant ir Privalomojo sveikatos draudimo fondą, kitais metais numatyta 4,6 mlrd. litų nacionalinių lėšų. Iš jų 1,57 mlrd. litų bus skiriama privalomojo sveikatos draudimo įmokoms už valstybės lėšomis draudžiamus asmenis. Medicinos darbuotojų atlyginimams sveikatos priežiūros įstaigose atiteks per 2 mlrd. litų, vaistų ir medicinos priemonių kompensavimui numatyta 642 mln. litų.
 
Ekonomikai planuojama skirti 2,46 mlrd. litų.
 
Aplinkos apsaugai numatyta 670 mln. litų nacionalinio biudžeto lėšų.
 
Viešajai tvarkai ir visuomenės apsaugai kitais metais planuojama skirti 1,59 mlrd. litų. Iš šių lėšų statutinių pareigūnų darbo užmokesčiui numatyta 1,45 mlrd. litų.
 
Gynybai planuojama skirti 1,05 mlrd. litų, iš jų Krašto apsaugos ministerijai – 871 mln. litų.
 
Poilsiui, kultūrai ir religijai numatyta 924 mln. litų.
 
Užsienio reikalų ministerijai numatoma skirti 213,6 mln. litų. Papildomai ministerijai numatyta skirti dar 27,7 mln. litų, iš kurių 14 mln. litų skirti įmokoms į Europos plėtros fondą, o likusi asignavimų dalis bus skirta Lietuvos pirmininkavimų programai vykdyti ir konsulinei tarnybai stiprinti.
 
www.lrt.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra