Seimas pašalino R. Paksą iš Prezidento pareigų dėl Konstitucijos pažeidimų

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Lietuvos Seimas antradienį per apkaltą pašalino Rolandą Paksą iš prezidento pareigų už šiurkščius Konstitucijos pažeidimus, praneša IPA-BNS.

Tai Seimo posėdyje pranešė apkaltos proceso pirmininkas Vytautas Greičius.

Balsavimui buvo pateikti trys kaltinimai.

Dėl pirmojo kaltinimo, jog R. Paksas 2003 m. balandžio 11 d. dekretu neteisėtai suteikdamas Jurijui Borisovui Lietuvos Respublikos pilietybę už šio suteiktą finansinę ir kitokią svarią paramą šiurkščiai pažeidė Lietuvos Respublikos Konstituciją ir sulaužė duotą priesaiką, todėl Respublikos Prezidentas R. Paksas šalintinas iš užimamų pareigų, 86 parlamentarai balsavo „už“, 17 balsavo prieš. Buvo išduota 115 biuletenių, balsadėžėse rasta 114, iš jų 103 galiojantys, 11 negaliojančių.

Dėl 2 kaltinimo, jog R. Paksas, sąmoningai leisdamas Jurijui Borisovui suprasti, kad dėl jo teisėsaugos institucijos atlieka tyrimą ir vykdo jo pokalbių telefonu kontrolę, šiurkščiai pažeidė Lietuvos Respublikos Konstituciją ir sulaužė duotą priesaiką, todėl Respublikos Prezidentas R. Paksas šalintinas iš užimamų pareigų, 86 parlamentarai balsavo „už“, 18 balsavo prieš. Išduota 115 biuletenių, balsadėžėse
rasta 114, iš jų 104 galiojantys, 10 negaliojančių.

Dėl 3 kaltinimo, jog R. Paksas, siekdamas įgyvendinti jam artimų privačių asmenų turtinius interesus, naudodamasis savo statusu, duodamas nurodymus savo patarėjui Visvaldui Račkauskui pasinaudojant tarnybine padėtimi siekti per teisėsaugos institucijas paveikti UAB „Žemaitijos keliai“ vadovų ir akcininkų sprendimus dėl akcijų perleidimo R. Paksui artimiems asmenims, taip pat Respublikos Prezidentas R. Paksas 2003 metais, siekdamas įgyvendinti jam artimų privačių asmenų turtinius interesus ir naudodamasis savo statusu, darydamas įtaką UAB „Žemaitijos keliai“ vadovų ir akcininkų sprendimams dėl akcijų perleidimo Rolandui Paksui artimiems asmenims, šiurkščiai pažeidė Lietuvos Respublikos Konstituciją ir sulaužė duotą priesaiką, todėl Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas šalintinas iš užimamų pareigų, 89 Seimo nariai balsavo „už“, 14 balsavo prieš. Išduota 115 biuletenių, rasta 115, iš jų 103 galiojantys, 12 negaliojančių.

Balsavimo komisijos narys liberaldemokratas Vladas Žalnerauskas pareiškė atskirą nuomonę, jog negaliojančių biuletenių buvo dviem daugiau.

Kad prezidentas būtų nušalintas, buvo būtina, kad už tai balsuotų 85 parlamentarai.

Balsus skaičiavo Seimo sudaryta komisija, į kurią įeina Justinas Karosas, Gintautas Šivickas, Artūras Vazbys, Vladas Žalnerauskas, Klemensas Rimšelis, Viktoras Rinkevičius ir Stanislovas Buškevičius.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra