Seimas apsvarstė VSD informaciją apie galimus Prezidento aplinkos ryšius su tarptautiniais nusikalstamo pasaulio veikėjais

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lapkričio 3 d. Seimo valdyba nusprendė siūlyti Seimui rengti atvirą posėdį Valstybės saugumo departamento informacijai aptarti (esant būtinybei, posėdžio dalis gali būti uždara). Posėdis prasidėjo 13 val.
Seimo Statuto 101 straipsnis nustato, kad Seimo posėdžiai paprastai yra atviri. Tačiau Seimui nutarus, taip pat Respublikos Prezidentui, Seimo Pirmininkui pareikalavus, išimties tvarka rengiamas uždaras posėdis, kuriame, be Seimo narių gali dalyvauti tik specialiai į šį posėdį kviesti asmenys ir, jeigu reikia, Posėdžio sekretoriato darbuotojai. Teisę surengti uždarą posėdį turi Seimo valdyba, frakcijos, komitetai, šį pasiūlymą būtinai motyvuodami.
Seimas pritarė Seimo valdybai rengti atvirą posėdį.
Posėdyje nedalyvavo Prezidentas ir Ministras Pirmininkas, kadangi šiandien frakcijų seniūnų sueigoje buvo sutarta, jog paminėtų Valstybės pareigūnų nėra būtinybės kviesti.
Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas, pristatydamas Seimo nutarimo „Dėl laikinosios tyrimo komisijos dėl galimų grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui sudarymo” projektą Nr. IXP-2967), paskelbė motyvaciją, kodėl buvo nuspręsta šaukti posėdį ir aiškintis situaciją, susipažinus su Valstybės saugumo departamento pateikta informacija apie galimus Valstybės Prezidento aplinkos asmenų ryšius su tarptautiniais nusikalstamo pasaulio veikėjais ir pasiūlė iš karto pasiklausyti telefoninių pokalbių įrašų. Seimo nariai išklausė originalius įtartinų veikėjų pokalbių įrašus, tuo tarpu žiūrovams ir klausytojams buvo užtikrintas pokalbių vertimas, kadangi Administraciniame ir Baudžiamajame kodeksuose numatyta atsakomybė už viešą keiksmažodžių skleidimą, kurių yra įrašuose.
Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad negalima laukti, išgirdus įtariamųjų asmenų svarstymus apie galimą grėsmę valstybės saugumui, valstybės pareigūnams.
Po dokumento projekto pateikimo Seimo nariai pateikė klausimus pranešėjui.
Seimo posėdyje dalyvavęs Valstybės saugumo departamento (toliau–VSD) generalinis direktorius Mečys Laurinkus informavo Seimo narius, kad dėl neteisėto slaptos informacijos paviešinimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Be to, M. Laurinkus pabrėžė, kad visi įrašai yra sankcionuoti. Šios pažymos pateikimas taip pat nėra susijęs su jo išėjimu iš šios įstaigos į diplomatinę tarnybą.
M. Laurinkus apgailestavo, kad atviro ir tiesioginio bendravimo su Prezidentu Rolandu Paksu nebuvo – bendravimas vyko pateikiant informaciją raštu.
VSD vadovas pabrėžė, jog „Prezidentas nėra įtakojamas nusikalstamų  struktūrų“, bet gali būti bandoma daryti įtaką.
Pasak VSD generalinio direktoriaus, apie J.Borisovo veiklą Valstybės saugumo departamentas buvo informavęs Respublikos Prezidentą.
Išklausęs pranešėjus, Seimas nusprendė sudaryti Seimo laikinąją tyrimo komisiją dėl galimų grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui. Dėl narių skaičiaus vyko alternatyvus balsavimas: ar komisiją sudaryti iš 9 narių (kaip siūlė Seimo Pirmininkas) arba daugiau. Už komisijos sudarymą iš 9 narių balsavo dauguma (60 Seimo narių). Nuspręsta komisiją sudaryti iš 9 narių.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra