Sąžininga konkurencija – nauda visuomenei ir verslui

Autorius: Data: 2013-10-03 , 11:28 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2013 m. spalio 3 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė Europos konkurencijos dienai skirtą konferenciją. Tai – pirmininkavimo ES Tarybai renginys, į kurį susirenka konkurencijos institucijų, tarptautinių organizacijų, verslo ir akademinės bendruomenės atstovai. Jame dalyvauja Europos Komisijos viceprezidentas ir konkurencijos komisaras Joaquinas Almunia, „Microsoft“ korporacijos atstovai, konkurencijos institucijų vadovai iš Belgijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Švedijos.

ES didžiuojasi savo 500 milijonų vartotojų rinka, aukštos kokybės produktais ir paslaugomis, inovacijomis ir dideliu žmonių potencialu. Sąžininga konkurencija yra naudinga ne tik paprastam vartotojui, bet ir verslui tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje. Konkurencija skatina pažangą, geresnę prekių ir paslaugų kokybę, mažesnes jų kainas“, – sakė šalies vadovė.

Savo kalboje šalies vadovė atkreipė dėmesį į aukštas energetinių išteklių kainas, kurias gali sumažinti tik didesnė konkurencija energetikos sektoriuje. Aukštos energetinių išteklių kainos stabdo ES konkurencingumą ir ekonomikos augimą.

Prezidentė pabrėžė, kad Lietuvai svarbu išlaikyti konkurenciją, riboti monopolijų piktnaudžiavimą. Taip pat būtina užtikrinti konkurenciją prižiūrinčių institucijų profesionalumą bei nepriklausomumą.

Pasak šalies vadovės, norint užkirsti kelią nesąžiningai konkurencijai, būtinos visų ES valstybių pastangos. Kiekvienai ES veikiančiai įmonei turi būti sudarytos vienodos sąlygos konkuruoti, o jos turi laikytis bendrų europinių taisyklių, nepriklausomai nuo jų dydžio. 

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

D. Grybauskaitės sveikinimas Europos konkurencijos dienai skirtos konferencijos dalyviams

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos/lietuvos_respublikos_prezidentes_dalios_grybauskaites_sveikinimas_europos_konkurencijos_dienai_skirtos_konferencijos_dalyviams.html

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra