Savo veiklą pradeda darbo grupė mokesčių pertvarkos klausimais

Autorius: Data: 2013-01-16 , 15:39 Spausdinti

2013 m. sausio 16 d. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius potvarkiu sudarė mokesčių sistemos peržiūros darbo grupę, kuri įvertins mokestinių pokyčių galimybes ir gaires.

Darbo grupei vadovaujantis Ministro Pirmininko patarėjas finansų klausimais Stasys Jakeliūnas teigia, jog per pirmąjį etapą ketinama ieškoti galimybių, kaip sumažinti darbo pajamų apmokestinimą, kaip būtų galima keisti smulkaus ir vidutinio verslo apmokestinimo tvarką, taip pat bus aiškinamasi, ar verta keisti pridėtinės vertės mokesčio tarifąbūtiniesiems maisto produktams. 

Darbo grupė, atsižvelgdama į būtinus sistemos veikimo principus – efektyvumą, paprastumą, teisingumą ir konkurencingumą, taip pat formuluos ir teiks Vyriausybei siūlymus dėl gilesnės mokesčių sistemos pertvarkos – tai bus antrasis veiksmų etapas. Galimos siūlymų sritys – mokesčių skaičiaus ir mokesčių administravimo naštos mažinimas, mokesčių progresyvumo didinimas, mokesčių tarifų bei dydžių keitimas ir kt.“, – sakė premjero patarėjas finansų klausimais S. Jakeliūnas.

Pasak patarėjo, siūlomų mokestinių sprendimų visuma turi būti subalansuota ir negali didinti bendro valstybės biudžeto deficito. Be to, bus siekiama rasti bendrą sutarimą tarp įvairių institucijų ir organizacijų. Be Finansų ministerijos atstovų darbo grupėje taip pat dirbs Lietuvos pramoninkų konfederacijos, Vilniaus universiteto, Investuotojų forumo, Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos bei Lietuvos laisvosios rinkos instituto atstovai. Pirmosios darbų dalies atlikimo termino pabaiga – 2013 m. balandžio 30 d. Į antrojo etapo klausimus darbo grupės turės atsakyti iki 2013 m. birželio 30 d.

Spaudos tarnyba

Asmeninio archyvo nuotr.

Nuotraukoje: Darbo grupei vadovaujantis Ministro Pirmininko patarėjas finansų klausimais S. Jakeliūnas

Vyriausybė , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra