Savižudybių prevencijai būtinas valstybės dėmesys

Autorius: Data: 2013-05-02 , 13:46 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2013 m. gegužės 2 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su psichologais, mokslininkais ir nevyriausybinių organizacijų atstovais dėl savižudybių mastų šalyje ir aptarė, kokių priemonių reikia imtis, kad ši visuomenės sveikatos problema būtų sprendžiama efektyviai ir greitai.

Pasak Prezidentės, valstybė iki šiol savižudybių prevencijai neskyrė deramo dėmesio – ši problema suprantama primityviai, ja daugiausia užsiima nevyriausybinės organizacijos, o rimto valstybės požiūrio ir konkrečių veiksmų nėra. Tai, kad Lietuvoje savižudybių skaičius nuolat didėja, o tyčinę mirtį pasirenka vis jaunesni žmonės, rodo, kad mėginimai spręsti šią problemą yra visiškai neveiksmingi.

„Lietuvai svarbus kiekvienas žmogus. Vyriausybė turi rimtai imtis šios problemos sprendimo – turi būti parengta aiški savižudybių prevencijos programa su konkrečiomis priemonėmis ir finansavimu. Savižudybių prevencija turi būti kryptinga, ilgalaikė ir prieinama, o svarbiausia – veiksminga, žmonėms reikia realios psichologinės pagalbos“, – sakė Prezidentė.

Prezidentė pabrėžė, kad Vyriausybė turi spręsti šią problemą strategiškai, bendromis ministerijų ir nevyriausybinių organizacijų pastangomis. Pasak valstybės vadovės, psichologinė pagalba žmonėms turi būti prieinama visoje Lietuvoje.

Prezidentė yra gavusi ne vieną kreipimąsi, kuriame reiškiamas susirūpinimas savižudybių mastais Lietuvoje ir prašoma imtis realių ir efektyvių priemonių šiai problemai spręsti.

Prezidentės spaudos tarnyba

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra