Savivaldybei padovanota visa dailininko V. J. Pečiukonio Pečiuko darbų kolekcija

Autorius: Data: 2012-03-08 , 14:45 Spausdinti

Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė sprendimui perimti į Savivaldybės nuosavybę dailininko Vytauto Juozapo Pečiukonio Pečiuko meno kūrinių kolekciją – 473 akvarele ir aliejumi tapytus dailės kūrinius. Bendra darbų vertė – 346 070 tūkst. Lt.  

„Dėkoju už šią dovaną dailininkui ir jo mokiniams, kurie buvo idėjos iniciatoriai. Kolekcija unikali dar ir tuo, kad nei vienas darbas nuo pat autoriaus kūrybinio kelio pradžios nebuvo nei parduotas, nei padovanotas ar kaip nors dingęs. Toks buvo menininko apsisprendimas – visus iki vieno darbus padovanoti miestui. Panašaus atvejo dar nebuvo – miestas gaudavo dovanų tik pavienius dailininkų darbus“ , – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

V. J. Pečiukonis Pečiukas, gimęs 1928 m., žinomas italų kilmės dailininkas, beveik visą gyvenimą tapęs ir gyvenęs Vilniuje. Kauno taikomosios dekoratyvinės dailės institute studijavo architektūrą, tapybą, skulptūrą, Vilniuje baigė Lietuvos valstybinės konservatorijos vokalo klasę, dėstė dailę Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokykloje, išugdė nemažą būrį menininkų, kurių kūryba įnešė svarbų indelį į XX a. Lietuvos dailės istoriją.

Pasak kritikų, jo kūryba – Lietuvos kultūros fenomenas, reikšmingas, kaip XX. a. Lietuvos meną siejantis su Europos meno tradicijomis. V. J. Pečiukonis Pečiukas – vienintelis ano meto Lietuvoje kuriantis simbolinio-religinio meno kūrinius, savo kūryba teigiantis humanistines Europos kultūros bei etines vertybes.

Dailininko kūrybą įvertino ne tik bendrovė „Meno rinkos agentūra“, bet rekomendacijas pateikė net žymūs Lietuvos menotyrininkai, ekspertai bei nusipelnę meno veikėjai – Lietuvos dailininkų sąjungos narė, menotyrininkė Aldona Dapkutė, rašytoja ir dailininkė a. a. Jurga Ivanauskaitė, profesorius, Nacionalinės premijos laureatas Antanas Kmieliauskas, Vyriausybinės premijos laureatas tapytojas Aloyzas Stasiulevičius.

Daiva Savickienė, Viešųjų ryšių sk. vedėjo pavaduotoja, Konstitucijos pr. 3, 09601 Vilnius,
vrt@vilnius.lt, www.vilnius.lt, www.facebook.com/vilnius.lt

Kultūra , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra