Savanorių stovykla Dubysos regioniniame parke

Autorius: Data: 2012-08-27 , 09:44 Spausdinti

Dubysos regioniniame parke veikė tarptautinė jaunimo savanorių stovykla, į kurią susirinko jaunuoliai iš Ispanijos, Italijos, Prancūzijos, Čekijos, Slovakijos, Rusijos, Taivano ir Lietuvos. Savanorių laukė nemažai darbų – Lyduvėnų bendruomenės namų patalpų remontas, Dubysos pakrančių ir Danutės piliakalnio želdinių tvarkymas.

Stovyklą organizavo Dubysos regioninio parko direkcija, atsidėkodama Lyduvėnų kaimo bendruomenei už bendradarbiavimą, saugant vietos tradicijas, gamtos ir kultūros paveldo vertybes. Savanoriai po darbų daug bendravo su lyduvėniškiais, papasakojo jiems apie savo gimtas šalis.

Savanoriams paliko įspūdį kaimiška žmonių buitis, etnografinis kraštovaizdis, natūrali gamtinė aplinka. Taivanietė Liu pasakojo, kas panašaus ekonominio lygmens Kinijos kaimiškuose regionuose gamtinė aplinka yra labai užteršta.

Savanoriai išbandė Dubysos vandens turizmo trasą, grožėjosi Dubysos slėniu užlipę ant Lyduvėnų geležinkelio tilto.

Jaunimo savanorių stovyklas Dubysos regioninio parko direkcija organizuoja kartu su Jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta“ – nevyriausybine visuomenine jaunimo organizacija, vykdančia ir koordinuojančia savanorišką veiklą Lietuvoje bei užsienyje. Pagrindinės „Deinetos“ veiklos kryptys: tarptautinės savanoriško darbo stovyklos Lietuvoje ir užsienyje, ilgalaikiai EST (Europos Savanoriškos Tarnybos) projektai Lietuvoje ir užsienio valstybėse, tarptautiniai jaunimo mainai.

Kasmet Lietuvoje organizuojame apie 20 tarptautinių stovyklų, kuriose galime priimti daugiau nei 200 užsieniečių iš Vakarų Europos šalių bei JAV, Meksikos, Kanados, Maroko, Japonijos ir kitų šalių. Beveik 35 pasaulio šalių stovyklose turi galimybę pabuvoti ir Lietuvos jaunimas.

www.vstt.lt

Nuotraukoje: Savanoriai Dubysos regioniniame parke

Parkai , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra