Savanoriai Gražutės regioniniame parke

Autorius: Data: 2013-10-16 , 10:20 Spausdinti

Gražutės regioninio parko direkcija išvystė projekto „Creative hands for the Nature!“ (liet. „Gamtai kuriančios rankos“) idėją. Natūrali ir unikali Gražutės regioninio parko gamta, ramus ir jaukus provincijos miestelis, kuriame gyvens savanoriai – tai vieta, kurioje yra idealios sąlygos per aktyvią grupinę veiklą tobulėti įvairiose srityse.

Projekto metu bus sudarytos sąlygos aktyviam dalyvavimui šešių skirtingų šalių jaunuoliams iš skirtingos socialinės ir kultūrinės aplinkos. Projekte dalyvaus 12 mažiau galimybių turintys jaunuoliai. Projekto veiklos tiesiogiai susijusios su Metiniais programos prioritetais: Jaunimo nedarbas, kūrybiškumas ir verslumas. Projekto metu jaunuoliai dirbs su vietos menininkais, medžio meistrais. Jaunuoliai mokinsis apdirbti medį, gaminti skulptūras, rekreacinę infrastruktūrą ir ją dekoruoti raižiniais. Jaunuoliai turės galimybę atskleisti savo kūrybinius gebėjimus, ir įgyti naujo amato, kuris padėtų ateityje jaunuoliams įsidarbinti ar pradėti nepriklausomą dailidės ar skulptoriaus amatą. Projekto metu sieksime, kad jaunuoliai, atlikdami savanorišką tarnybą, dalyvautų visą gyvenimą trunkančio mokymosi procese ir įgytų naujų kompetencijų, reikalingų asmeniniam ir socialiniam tobulėjimui bei integracijai šiuolaikinėje visuomenėje.

Direkcija sėkmingai bendradarbiauja su Antalieptės vietos bendruomene ir susitikimų su vietos gyventojų metu išsiaiškino poreikį atkurti Antalieptės seniūnijoje Antalieptės dviračių trasą (Gražutės regioniniame parke) ir įrengti senojo lietuvių tikėjimo skulptūrų ekspoziciją (parką). Vietos bendruomenė entuziastingai palaiko projekto „Creative hands for the Nature“ idėją. Manome šis projektas būtų prasmingas daugeliu aspektų: visu pirma, net 12 mažiau galimybių turintys jaunuoliai turės galimybę mokytis ir įgyti naujų kompetencijų. Antra, savanorių rankomis sukurti objektai bus naudingi tiek regioninio parko lankytojams, tiek vietos bendruomenei. Trečia, bus išplėtota ir sustiprinta savanorystė Zarasų regione.

Dirbdami su direkcijos specialistais savanoriai įgis žinių apie aplinkosaugą, gamtotvarką, saugomų teritorijų funkcijas ir veiklą, rekreacinės infrastruktūros plėtrą, parko lankymo organizavimą. Nauji gebėjimai prisidės prie jaunų žmonių ekologiško sąmoningumo, tai padės jaunuoliams adaptuotis vis ekologiškesnėje visuomenėje. Struktūruota darbo savaitė prisidės prie atsakomybės ir pareigingumo ugdymo, grupė visada visas užduotis atliks kartu, todėl dėl grupės procesų mokysis bendradarbiavimo, tolerancijos, bendravimo ir kitų dalykų. Savanoriai įgis socialinių gebėjimų – gyventi mažoje bendruomenėje.

www.vstt.lt

Nuotraukoje: Savanoriai Gražutės regioniniame parke

Parkai , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra