Savaitgalis Zarasų viešojoje bibliotekoje: skrydžiai basomis į orą ir daug juoko

Autorius: Data: 2012-12-06 , 15:45 Spausdinti

Virginija PUPEIKYTĖ, Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Pirmąjį 2012 m. žiemos savaitgalį Zarasų viešoji biblioteka virto tikrų tikriausiomis kūrybinėmis dirbtuvėmis. Tris dienas net šešiasdešimt vaikų ir jaunuolių iš Zarasų ir Daugpilio (Latvija) mokėsi filmuoti ir fotografuoti kūrybinėje stovykloje „Pamačiau, išgirdau, sužinojau“. Jiems padėjo šeši savo srities profesionalai – fotografai, operatoriai ir vaizdo montažo režisieriai.

Susirinkusieji dar prieš ateidami žinojo, jog tam, kad nuotrauka ar video filmas būtų patrauklus ir įdomus, toli gražu neužtenka profesionalaus fotoaparato ar kameros. Tam reikia žinių, įgūdžių ir patirties. Nors stovykloje atmosfera buvo džiugi, jaunatviška ir linksma, tačiau mokymai buvo rimti. Neatskiriamos ir nedalomos šios stovyklos vertybės buvo teorija + praktika, žinios + patirtis, forma + turinys.

Kiekvienoje iš šešių grupių buvo ne daugiau kaip dešimt žmonių, todėl sąlygos mokytis iš savo srities profesionalų ir sulaukti jų dėmesio buvo iš tiesų puikios. Stovyklos metu dalyviai naudojosi iš projekto „Skaitymas – IT – kūryba“ lėšų nupirkta skaitmenine įranga (bibliotekos lankytojai jau džiaugiasi taip pat iš šio projekto lėšų pirktais baldais – transformeriais, stacionariu ekranu skaidrėms rodyti, mobiliomis lentynėlėmis knygoms ir, be abejonės, daugybe fotografijos ir dailės albumų).

Renginio metu visos komandos atliko daug skirtingų užduočių. Iš pradžių jaunuoliai fotografavo ir filmavo bibliotekos ir miesto spalvas, vėliau aplinkoje ieškojo atitinkamų raidžių formų. Paskutinę stovyklos dieną jų laukė sudėtingiausios užduotys su papildomomis sąlygomis. Vėliau pagal užduotis padarytos nuotraukos buvo sudėliotos į sakmę apie Zarasus iliustruojantį fotopasakojimą, o video kūrimo komandos pristatė vos per tris dienas nufilmuotus ir sumontuotus filmukus.

Stovyklos metu dalyviams taip pat pristatyta paskutinė bibliotekos naujiena – elektroninės skaityklės. Nuo šiol skaityti elektronines knygas (o jų bibliotekoje net 86!), gali kiekvienas bibliotekos lankytojas, tereikia turėti skaitytojo bilietą.

Stovyklai baigiantis projekto koordinatorė, bibliotekos direktorė Danutė Karlienė jauniesiems kūrėjams įteikė padėkos raštus, tačiau tuo projektas tikrai nesibaigė. Iki pat rugpjūčio mėnesio stovyklos dalyviai fotografuos savarankiškai ir savo darbus publikuos internetinėje svetainėje www.zarasubiblioteka.lt/lat-lit. Čia lektoriai jų darbus reitinguos ir išrinks pačius geriausius. Nugalėtojų laukia solidūs prizai!

******

Stovykla „Pamačiau, išgirdau, sužinojau“ yra viena iš bibliotekos įgyvendinamo ilgalaikio projekto „Skaitymas – IT – kūryba“ dalių. Projektą finansuoja Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa pagal 2007-2013 m. Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslą ir Zarasų rajono savivaldybė.

Nuotraukose:

1. Su jaunuoliais dirbo patyrę savo srities profesionalai (iš kairės į dešinę): operatorė ir vaizdo montažo režisierė Aurelija Maknytė, fotografai Gintas Kavoliūnas ir Egidijus Kabošis (Lietuva), Svetlana Pokule ir Sandra Poplavska (Latvija). Filmo kūrimo paslapčių latviukus taip pat mokė vaizdo montažo režisierius Vladimirs Vatmahters (autorės nuotr.)

2. Kaip matote, atlikti užduotis nebuvo labai lengva. Dėl šio kadro nuotraukos autorė merginoms šokti aukštyn liepė ne vieną ir ne penkis kartus… (Svetlanos Pokule nuotr.)

3. Ne ką paprastesnė užduotis buvo ir nufotografuoti šuolį su papildoma sąlyga – kadre turi būti bent viena basa koja! (Sandros Poplavskos nuotr.)

4. Pasak lektorių, visi dalyviai po renginio pasikeitė į gerąją pusę – daug sužinojo ir įgijo įdomios patirties (Ingos Cibulskienės nuotr.)

Zarasų viešoji biblioteka , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra