Sausio 23 d. Lietuvos liaudies buities muziejuje – „Prancūzų atsitraukimo iš Maskvos“ inscenizacija

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Karo istorijos klubai Lietuvos liaudies buities muziejuje jau ketvirtą kartą, 2010 m. sausio 23-ąją, primins lemtingus 1812 metų žiemos įvykius, kada Prancūzijos Imperatoriaus mesta prancūzų kariuomenė traukėsi per Lietuvą. Su besivejančia Rusijos kariuomene tuomet kovojo ir naujai suformuoti lietuvių daliniai.
 
Karo istorijos klubų nariai inscenizuos prancūzų traukimąsi, klampodami per snieguotus muziejaus miškus, pievas ir kaimus, „kaudamiesi“ su priešu, „šturmuodami“ miestą – muziejaus miestelį.
 
Apie 40 uniformuotų ir ginkluotų „karių“ atkurs ne tik žygio epizodus, bet taip pat uniformą, karių būklę, ginkluotę. Žygis per miškus ir kaimus klubų nariams bus žmogiškųjų jėgų išbandymas. Ši renginio dalis neskirta žiūrovams, kadangi veiksmų išsibarstymas didžiulėje teritorijoje neleistų kokybiškai stebėti žygio.
 
Žiūrovams siūlomas „mūšis mieste“ – muziejaus miestelyje. Mūšio metu „išvargę, išbadėję Didžiosios Armijos kariai“ ginasi beveik neorganizuotai, dauguma kovoja tik už save. Po keliolikos šūvių „prancūzai“ išblaškyti, dalis bėga, kiti „nužudomi“ ar paimami į nelaisvę. Šie rekonstruktorių veiksmai atkuria totalią Didžiosios Armijos karių demoralizaciją, silpnumą ir tragizmą, kuris sujudino Napoleono I-ojo Imperijos pamatus.
 
Žygis prasidės 12 val.
 
Mūšis žiūrovams muziejaus miestelyje – 15 val.
 
Dalyvaus: 129-as Prancūzijos linijinis pėstininkų pulkas, Kauno karo istorijos klubas, 1-as LDK Didžiosios buožės pulkas, Klaipėdos karo istorijos klubas, Lietuvos totorių karo istorijos klubas ir 17-as lietuvių ulonų pulkas.
 
Kontaktinis asmuo: Julijus Grickevičius, mob. tel.: 8 646 56256, el. p.: grickevicius@yahoo.com
 
Nuotraukose: Atkurtų 1812 m. žiemos įvykių, kai Prancūzijos Imperatoriaus pamesta kariuomenė traukėsi per Lietuvą, momentai

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra