Sausio 13-osios atmintis ir patirtis suvienija Lietuvą

Autorius: Data: 2017-01-13 , 09:22 Spausdinti

Sausio 13-osios atmintis ir patirtis suvienija Lietuvą

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė drauge su „Laisvės“ gimnazijos moksleiviais Prezidentūros languose Laisvės gynėjams atminti uždegė atminimo žvakutę. Taip šalies vadovė su pilietiškais mokiniais prisijungė prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“.

Pasak Prezidentės, kiekvienai šalies kartai Sausio 13-oji yra vis kitokia. Vieniems tai – kovos už laisvę, kitiems – vilties ir Lietuvos ateities diena. Tačiau svarbiausia, kad ji ne tik mus suvienija atmintimi ir patirtimi, bet kartu įrodo, kad Lietuva visada sugebėjo apginti savo laisvę ir niekam neleido savęs trypti. Šalies vadovės teigimu, nors šiandienos moksleiviai jau priklauso naujajai, nepriklausomos Lietuvos kartai, jie lieka tvirtai ištikimi Sausio 13-ąją gintoms vertybėms.

Minint prieš 26-erius metus pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių, sausio 13 d. lygiai 8.00 valandą ryto visoje Lietuvoje languose dešimčiai minučių tradiciškai uždegamos vienybės ir atminties žvakutės. Šiais metais prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ prisijungė rekordinis dalyvių skaičius – daugiau kaip 1500 Lietuvos mokyklų, valstybės institucijų, įstaigų ir organizacijų.

Uždegę žvakutes Prezidentūros languose, „Laisvės“ gimnazijos moksleiviai S. Daukanto aikštėje įsiamžino prie čia pastatyto užrašo #Laisvė. Užrašo aukštis – 1,80 m., ilgis – daugiau kaip 8 metrai. Iš metalo ir balto plastiko pagamintas žodis #Laisvė prie Prezidentūros švies iki Vasario 16-osios.

Šalies vadovė visus vilniečius ir sostinės svečius kviečia nusifotografuoti prie šios šviesos instaliacijos ir naudojant žymą #Laisvė socialiniuose tinkluose pasidalyti, ką kiekvienam piliečiui reiškia laisvė ir nepriklausomybė.

Laisvės gynėjų dieną šalies vadovė dalyvaus iškilmingame Lietuvos Respublikos Seimo posėdyje ir iškilmingoje Valstybės vėliavų pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje. Vėliau Prezidentė Sausio 13-osios aukas pagerbs Antakalnio kapinėse.

Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

Sausio 13-oji , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra