Sausio 13 įvykių prisiminimai LRT muziejuje

Autorius: Data: 2014-01-16 , 16:59 Spausdinti

Laisvės Gynėjų diena Turgelių vidurinėje mokykloje minima kasmet. Prie langų uždegame žvakeles, pagerbiame žuvusiuosius už Lietuvos laisvę. Neužmirštuolės žiedas šįkart puošė mokinių ir mokytojų švarkus.

Su 1991 metų sausio 13-osios įvykiais mokiniai turėjo galimybę susipažinti iš arčiau. Vilniaus moterų klubas ZONTA padovanojo ekskursiją į LRT muziejų.

Muziejaus darbuotoja Raimonda plačiau papasakojo apie tragiškus įvykius Lietuvos televizijoje. Eksponuojamose nuotraukose mokiniai matė tą tragišką naktį dirbusius žmones, desantininkų nusiaubtas patalpas. Visiems buvo įdomu išgirsti pasakojimus, kaip jautėsi tuo metu ten dirbę žmonės. Bandėme suprasti, kaip drąsiai beginkliai žmonės siekė savo Tėvynės laisvės. Kulkų suvarpytos lubos senajame televizijos pastate liudijo apie žiaurius įvykius. Sutikome darbuotojus, kurie pasidalino savo išgyvenimais.

Vėliau apžiūrėjome televizijos studijas, kurių LRT pastate yra keletas. Mokiniai pamatė daugybę filmavimo kamerų ir gausybę kitos aparatūros, ant grindų nutiestą kabelių raizgalynę, sudėtingas apšvietimo sistemas palubėje. Teko stebėti, kaip filmuojami „Orų pranešimai“ studijoje, kurios sienos nudažytos ryškiai žalia spalva, kuri tik paskui kompiuterinės programos pagalba pakeičiama į orų žemėlapį.

Mokinės ypatingai domėjosi grimo kambaryje dirbančios grimuotojos pasakojimu, kad į darbą ateina 5 val. ryto, nes 6 val. jau prasideda pirmoji dienos laida „Labas rytas“. O esant reikalui filmavimui nugrimuoti žmogų jos gali ir per 10 minučių. Apsilankėme laidos „Labas rytas“ studijoje, vaikai greitai įsitaisė prie studijos stalo ir pasijautė tikromis žvaigždėmis.

Labiausiai mokinius pradžiugino susitikimas su televizijos laidos „Gustavo enciklopedija“ vedėju ir autoriumi Audriumi Rakausku. Jį užklupome besiruošiantį savo naujai laidai. Vaikus stebino, kad šis žmogus pats piešia, dainuoja, vaidina, gamina valgį savo laidai.

Keliaudami po LRT patalpas sutikome laidų vedėją žurnalistą Edmundą Jakilaitį. Labai tyliai stengėmės pamatyti, kaip atrodo informacinės laidos „Panorama“ pasiruošimo darbai.

Po įdomios ekskursijos moterų klubo ZONTA narė Ramunė Trakymienė vaikams įteikė dovanėles.

Esame dėkingi tarptautinio Moterų klubo ZONTA Vilniaus skyriaus atstovei Ramunei Trakymienei už sudarytą galimybę geriau pažinti savo krašto istoriją ir mūsų mokyklos direktorei Aušrai Voverienei už iniciatyvumą ir pagalbą.

 

 

Turgelių vidurinės mokyklos pradinių klasių vyresnioji mokytoja Jovita Striukienė

Sausio 13-oji , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra