Sausio 12 d. Laisvės gynėjai pašventins Lukiškių aikštę

Autorius: Data: 2018-01-11 , 15:56 Spausdinti

Sausio 12 d. Laisvės gynėjai pašventins Lukiškių aikštę

www.alkas.lt

Sausio 12 d 10 val. Lietuvos Respublikos Seime prasidės iškilminga Laisvės gynėjų rikiuotė ir jų susitikimas Kovo 11 aktų salėje. Pasibaigus susitikimui 16 val. nuo Seimo rūmų prasidės Laisvės gynėjų ir visuomenės eiseną iki atnaujintos Lukiškių aikštės. Eisena vyks su deglais ir nužudytų, nukankintų per sovietmetį Lietuvos patriotų paveikslais.

Atvykus į aikštę bus padėtos gėlės prie buvusių KGB rūmų esančio paminklo ir aikštėje prie kryžiaus. Svarbiausias veiksmas vyks Lukiškių aikštėje, Šimtmečio rato centre. Čia bus simboliškai įamžintas per amžius kovojusiųjų ir žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas. Tuo tikslu į kapsulę sutalpinta į nedideles talpas 60 relikvijų, žemės žiupsnių iš įvairių Lietuvos ir kitų šalių vietų. Relikvijos ir žemė paimtos iš Žalgirio ir Saulės mūšio vietų, Gedimino kalne rastų sukilėlių užkasimo vietos, 1831, 1863 metų valstiečių sukilimo kapaviečių, Kryžių kalno, Širvintų ir Giedraičių kovoje su lenkais mūšių ir nežinomų karių kapų žuvusių 1918-1921 metais vietų, didžiausių partizanų mūšių su okupantais ir jų žūties vietų, generolo Adolfo Ramanausko-Vanago, Juozo Lukšos- Daumanto ir jo giminės, Antano Kraujelio ir kitų laisvės kovotojų, Rainių miškelyje nukankintų patriotų, Sausio 13 , Medininkų aukų ir kitos šventenybės.

Kapsulės su šventenybėmis ir kita mažesnė su atitinkamais dokumentais bus pašventintos ir palaidotos suformuoto rato centro ertmėje. Ant kapsulių dangčių užrašyta 1918.02.16- 2018.02.16 d. Palaidojus kapsules  bus uždėtas marmurinis dangtis ant kurio bus užrašyta: PER AMŽIUS KOVOJUSIEMS IR ŽUVUSIEMS UŽ LIETUVOS LAISVĘ.

„Ši vieta Lietuvos sostinėje turės tapti šventa vieta. Vasario 16 dieną Lietuvos 100 metų Jubiliejaus proga kviečiame piliečius į aikštę iš visos Lietuvos. Tikimės Lietuvos jaunimo ir meno žmonių, šviesuomenės paramos. Reikalausime, kad iki 2018 metų vidurio būtų iki galo sutvarkytas pagal projektą šimtmečio rato memorialas, o iki 2019 m.vasario 16 dienos greta jo iškiltų skriejančio Vyčio skulptūra. Pakvieskite į renginį savo šeimos narius artimuosius, bendražygius. Organizacijų atstovus kviečiame ateiti su vėliavomis bei  transporantais“, – sako vienas iš šių iškilmių rengėjų Laisvės kovotojų sąjungos garbės pirmininkas, „TALKA kalbai ir tautai“ narys Jonas Burokas.

Renginio rengėjai: Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga (LPKTS), Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrija (LPKTB), Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga  (LLKS),  Nevyriausybinių organizacijų koordinacinė taryba (NOKT), Asociacija „Talka kalbai ir tautai“, Nepriklausomybės gynėjų sąjunga  (NGS), Sausio 13 brolija, Lietuvos Sąjūdis.

Sausio 13-oji ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra