Šaulių Didždvario gimnazijos mokiniai prie buvusio Šiaulių geto vartų pagerbė tūkstančių nužudytų Lietuvos žydų atminimą

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Šiaulių Didždvario gimnazijos mokiniai 2010 m. rugsėjo 23 d. rinkosi prie buvusių Šiaulių geto vartų (Ežero – Trakų gatvių sankryža) paminėti Lietuvos žydų genocido aukų dieną.
 
Renginyje „Kiekvienas žmogus turi savo vardą“ prisiminti tūkstančiai nužudytų Lietuvos piliečių, prisiminta tai, kad už visų skaičių yra žmonės su vardais, asmeninėmis istorijomis, pomėgiais, gabumais, socialine padėtimi. Tai žmonės, kurie buvo sunaikinti. Daugeliu atveju, neliko net žmonių vardų ir net galimybės, kad kas nors tuos vardus atsimintų.
 
Renginyje dalyvavo šiaulietė Ida Vileikienė – žydų tautybės moteris, kuri buvo išnešta iš Šiaulių geto ir išgelbėta, kai jai buvo 2 metai. Ida Vileikienė pasakojo, kad nors pati ir negali atsiminti geto, savo šeimos, pasakojimų nuotrupos likusios atminty iki šiol aitrina neužgyjančias žaizdas. Mokiniai dalijosi pasakojimais sužinotais iš senelių apie jų aplinkoje gyvenusius žydus, jų vardus, profesijas, gyvenimo faktus. Didždvario gimnazijos Dailės studijos nariai prie paminklinio akmens žyminčio Šiaulių geto vartus dėliojo akmenukus ant kurių rašė jų šeimų narių pažinotų žydų vardus.
 
Tarptautinė istorinio teisingumo komisija nuo 2003 metų inicijuoja Tolerancijos ugdymo centrus, Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklas minėti rugsėjo 23-ąją, Lietuvos žydų genocido aukų atminties dieną. Kiekvienais metais yra siūloma vis kitokia minėjimo idėja. Tuo siekiama, kad mokiniai daugiau sužinotų apie Lietuvoje gyvenusią žydų bendruomenę, jos kultūrą ir tradicijas bei Holokausto tragediją.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: Renginyje „Kiekvienas žmogus turi savo vardą“ prisiminti tūkstančiai nužudytų Lietuvos piliečių

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra