Saulėlydžio komisija: neliko 166 įstaigų, darbo užmokesčiui sutaupyta 700 mln. litų

Autorius: Data: 2012-11-14 , 14:05 Spausdinti

Per ketverius metus neliko 166 įstaigų, darbo užmokesčiui sutaupyta beveik 700 mln. litų, darbuotojų valstybės tarnyboje sumažėjo daugiau nei dešimtadaliu. Šie rezultatai 2012 m. lapkričio 14 d. pristatomi Valstybės valdymo tobulinimo komisijos (Saulėlydžio komisijos) veiklos ataskaitoje, kurioje pateikiama 2010-2011 metų informacija ir apibendrinama ketverių metų komisijos veikla.

Pasak Saulėlydžio komisijai vadovavusios laikinai Ministro Pirmininko kanclerio pareigas einančios Jurgitos Šiugždinienės, esminis Komisijos tikslas – sisteminės pertvarkos, kurios suteiktų ilgalaikį efektą, užkirstų kelią išlaidavimui ir valdymo aparato didėjimui. „Todėl tikimės, kad šios komisijos įdirbis ir rezultatai taps geru pagrindu ir naujai Vyriausybei tęsti valstybės valdymo tobulinimo darbus“, – pažymi J. Šiugždinienė.

Per ketverius Saulėlydžio komisijos veiklos metus 32 proc. sumažintas Vyriausybei atskaitingų įstaigų skaičius – neliko 166 įstaigų (2008 metų pabaigoje buvo 521 įstaiga, 2012 metais – 355). Beveik per pusę sumažėjo ir prie Vyriausybės veikiančių įstaigų. Įstaigos pradėtos stambinti, 36 proc. sumažintas mažų įstaigų (kuriose dirba iki 20 darbuotojų) skaičius – tai leidžia taupyti lėšas, skirtas kiekvienos įstaigos administravimui. Be to, sumažintas įstaigų teritorinių padalinių skaičius – įvykdytos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Statistikos departamento, Lietuvos darbo biržos, „Sodros“ valdymo reformos.

Darbuotojų skaičius Vyriausybės valdymo srityje 2009–2012 metais sumažintas 12,4 proc. Tai leido darbo užmokesčiui sutaupyti beveik 700 mln. litų. Palyginus su 2008 metais, tai yra 17,4 proc. mažesnės išlaidos. Siekiant efektyvesnio valdymo, per visus ketverius veiklos metus Vyriausybei atsakingose įstaigose buvo nuosekliai mažinamas ir bendras programų skaičius – nuo 250 iki 119 bei asignavimų valdytojų skaičius – nuo 177 iki 95.

Atsižvelgus į Saulėlydžio komisijos siūlymus, toliau optimizuojama valdymo struktūra ir naikinamos besidubliuojančios ar Vyriausybei atskaitingoms įstaigoms nebūdingos funkcijos. Taip pat pradėta žmogiškųjų išteklių valdymo reforma: valstybės tarnautojų veikla vertinama pagal individualius veiklos rezultatus, susietus su įstaigų strateginiais tikslais, modernizuota valstybės tarnautojų atrankos sistema, sukurtos sąlygos veiksmingiau valdyti vadovų korpusą. Viešajame valdyme taikomi pažangaus ir įrodymais pagrįsto valdymo principai – įdiegtos programų vertinimo ir funkcijų peržiūros sistemos, peržiūrėta sprendimų poveikio vertinimo sistema.

Saulėlydžio komisijos ataskaitoje pateikiami duomenys apie viešojo sektoriaus įstaigasValstybės biudžetines įstaigas (ministerijas, Vyriausybės įstaigas ir Vyriausybei atskaitingas įstaigas, įstaigas prie ministerijų, kitas ministerijas, Vyriausybės įstaigas ir Vyriausybei atskaitingas įstaigas, taip pat įstaigoms prie ministerijų pavaldžias biudžetines įstaigos), viešąsias įstaigas, kurių savininkas ar dalininkas yra valstybė, valstybės įmones, valstybės kontroliuojamas AB ir UAB.

Saulėlydžio komisija sudaryta 2009 m. sausį, siekiant pertvarkyti valdymą, kad jis būtų orientuotas į paslaugų vartotoją ir rezultatus, jiems pasiekti skirtų išteklių naudojimo efektyvumą ir skaidrumą.

Su Saulėlydžio komisijos ataskaita galima susipažinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės interneto svetainėje.

Spaudos tarnyba

V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Politika , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra