Saugomų teritorijų gamtos riteriai

Autorius: Data: 2011-12-22 , 10:53 Spausdinti

Metų pabaigoje paprastai apžvelgiami nuveikti darbai, įvertinami veiklos rezultatai. Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM kartu su projekto „Keliauk kitaip“ partneriais metų pabaigoje įvertino saugomų teritorijų labui nusipelniusius žmones, apdovanodami juos „Gamtos riterio“ skulptūrėlėmis. 2011 metų „Gamtos riteriais“ tapo Bronius Šablevičius, Rimantas Braziulis ir Algirdas Knystautas.

„Gamtos riterio titulas“ skiriamas už nuopelnus saugomoms teritorijoms, už gamtos vertybių pristatymą, už darnios aplinkos ir palankaus elgesio gamtoje propagavimą. Visi nominuoti gamtosaugininkai apdovanoti bronzinėmis skulptūrėlėmis, kurioje pavaizduoti menamas riteris ir ąžuolo lapai. Už pretendentus į „Gamtos riterius“ galėjo balsuoti plačioji visuomenė, visi tie, kuriems rūpi gamta ir ekologija.

Daugiausiai balsų surinko Aukštaitijos nacionalinio parko direkcijos vyr. specialistas Bronius Šablevičius, žymus gamtosaugininkas ir mokslininkas. „Gamtos riterio titulas“ jam suteiktas už mokslinius tyrimus saugomose teritorijose, už straipsnius ir knygas apie gamtą.

Dar vienas 2011 metų „gamtos riteris“ – Rimantas Braziulis, leidinio „Žalioji Lietuva“ redaktorius, garsus gamtosaugininkas. „Gamtos riterio titulas“ jam suteiktas už nuoseklų ilgametį darbą, pristatant visuomenei ir ginant saugomų teritorijų idėją.

Algirdas Knystautas, žymus fotografas, judėjimo „Už gamtą“ vadovas „Gamtos riterio“ bronzinę statulėlę gavo už originalias iniciatyvas, garsinant saugomas teritorijas.

Taip pat apdovanota ir Bitėnų kaimo bendruomenė Rambyno regioniniame parke. Bendruomenei įteiktas prizas už glaudų bendradarbiavimą su saugomų teritorijų direkcija, už vietinių gyventojų įtraukimą į gamtosauginius projektus.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM direktorės Rūtos Baškytės, svarbu įvertinti tuos žmones ir tas iniciatyvas, kurios prisideda prie Lietuvos saugomų teritorijų žinomumo, darnios aplinkos idėjos populiarinimo.

„Gamtos riterių“ skulptūros iškilmingai įteiktos 2011 m. gruodžio 19 d. Panemunių regioniniame parke vykusiame saugomų teritorijų darbuotojų susitikime.

Nuotraukose:

1. Gamtos riterio skulptūrėlės

2. Bronius Šablevičius

3. Rimantas Braziulis

4. Algirdas Knystautas

Parkai , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra