Saugomos teritorijos – iš paukščio skrydžio

Autorius: Data: 2013-03-06 , 10:31 Spausdinti

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM inicijavo parodą „Saugomos teritorijos – iš paukščio skrydžio“, kuri jau metus keliauja po Lietuvą. Šiuo metu paroda eksponuojama Vilniuje, Energetikos ir technikos muziejuje.

Fotomenininko Vlado Polikšos nuotraukų parodoje „Saugomos teritorijos – iš paukščio skrydžio“ iš lėktuvo menišku rakursu užfiksuoti Dzūkijos nacionalinio parko, Asvejos, Labanoro, Nemuno kilpų, Veisiejų ir kitų regioninių parkų vaizdai.

V. Polikša jau senokai keliauja po Lietuvos saugomas teritorijas, fotografuodamas unikalią mūsų krašto gamtą, įvairius kraštovaizdžius, gyvūniją ir augaliją. Fotomenininkas ne kartą mėgino pavasario, vasaros, rudens spalvas užfiksuoti „iš paukščio skrydžio“ – taip geriausiai matosi mūsų mozaikiško krašto reljefo linijos.

Vladas Polikša yra sukūręs Lietuvos nacionalinių ir regioninių parkų emblemas, kuriose įkomponuotos kiekvienos saugomos teritorijos išskirtinės gamtos ir kultūros paveldo vertybės. Su saugomų teritorijų lankytinomis vietomis supažindina Vlado kurti informaciniai stendai ir nuorodos. Daugelyje grafinio dizaino darbų panaudotos paties autoriaus darytos gamtinės nuotraukos.

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM direktorės Rūtos Baškytės, fotomenininkas  subtiliai jaučia kraštovaizdį ir sugeba atskleisti jo grožį. V. Polikšos gamtos nuotraukose juntama ypatinga atmosfera.

V. Polikša yra Grafinio dizaino asociacijos ir Lietuvos dizainerių sąjungos narys. Fotomenininkas yra surengęs ne vieną autorinę nuotraukų parodą.

V. Polikšos nuotr.

www.vstt.lt

Nuotraukoje: Veisiejų regioninis parkas iš paukščio skrydžio

Parkai , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra