„Santaros – Šviesos“ suvažiavime Alantoje – daug dėmesio „kitai Lietuvai“ ir A. Nykai – Niliūnui

Autorius: Data: 2015-06-26 , 11:44 Spausdinti

Birželio 26-ąją, penktadienį, Molėtų rajone, Alantoje, prasideda kasmetinis „Santaros-Šviesos” suvažiavimas, truksiantis visą savaitgalį.

Šiųmetinėje Santaroje bus gręžiamasi į „kitą Lietuvą“: pranešimus apie skurdo, demografijos, smurto problemas skaitys Skirma Kondratienė, Boguslavas Gruževskis, Robertas Povilaitis. Nepriklausomybės subrandintos kartos portretą aptars Ainė Ramonaitė, Dalia Staponkutė, Juozas Valčiukas, Dainius Pūras. Pokolonijinei visuomenei opius paveldo ir atminties klausimus nagrinės Gintautas Mažeikis, Jolita Kančienė, Ramūnas Kondratas.

Istorikė Jūratė Kiaupienė ir literatūrologė Dainora Pociūtė primins Lietuvos visuomenę keitusias XVI amžiaus reformas ir jų iniciatorių Mikalojų Radvilą Juodąjį. Filosofas Leonidas Donskis kalbės apie intelektualų vaidmenį dabarties Europoje, Emilija Pundziūtė-Gallois – apie lietuvių diplomatijos ypatumus. Kaip Baltijos šalys vaizduojamos šiuolaikinėse JAV ir Kanados literatūrose, apžvelgs Kanadoje gyvenantis rašytojas Antanas Šileika. Filosofai Algis Mickūnas ir Arūnas Sverdiolas, literatūrologė Giedrė Šmitienė nagrinės poeto Alfonso Nykos-Niliūno kūrybą.

Dėl kūrybos laisvės ir disciplinos mokykloje ginčysis Mantas Adomėnas, Saulius Žukas, Justė Keturakytė ir Saulius Vasiliauskas. Apie šiuolaikinę lietuvių fotografiją diskutuos Agnė Narušytė, Andrew Mikšys, Tomas Ivanauskas, Laurynas Komža.

Penktadienį vyksiančiame literatūros vakare dalyvaus poetės Giedrė Kazlauskaitė ir Laima Kreivytė, prozininkas Antanas Šileika. Šeštadienio vakarą A. Nykos-Niliūno eilėraščius skaitys poetas Rolandas Rastauskas, bus rodomi Vytauto V. Landsbergio ir Sigito Parulskio režisuoti filmai. Santaroje taip pat bus atidaryta Andrew Mikšio fotografijų paroda, eksponuojama Maironio literatūros muziejaus parengta paroda, skirta A. Nykai-Niliūnui. Muzikuos grupė „Miglaukas“. Į pedagoginę diskoteką kvies Saulius Žukas. Sekmadienio pavakarę, literatūrologės Giedrės Šmitienės vadovaujami, suvažiavimo dalyviai aplankys Nemeikščius – A. Nykos-Niliūno gimtinę.

1954 metais lietuvių studentų Vytauto Kavolio, Valdo Adamkaus ir bičiulių išeivijoje sukurta organizacija nuo 1993-ųjų kasmet savo suvažiavimus rengia ir Lietuvoje. „Santara-Šviesa“ šiandien jungia lietuvybės likimui neabejingus Lietuvos ir pasaulio kultūrininkus, intelektualus, akademinį jaunimą.

Rengėjų informacija

Renginiai , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra