Šaltojo karo muziejus Žemaitijos nacionaliniame parke atvėrė duris lankytojams

Autorius: Data: 2012-04-24 , 11:27 Spausdinti

2012 m. balandžio 27 d. atvykite į Žemaitijos nacionaliniame parke įrengto Šaltojo karo muziejaus oficialų atidarymą. Lankytojams duris atvėrė vienintelis Europoje Šaltojo karo muziejus, įrengtas viename pirmųjų Sovietų Sąjungos buvusiame požeminiame balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse.

Nuo 1963 iki 1978 metų čia buvo dislokuotos keturios vidutinio nuotolio balistinės raketos SS-4, apginkluotos 2 megatonų galios termobranduolinėmis galvutėmis. Visos raketos buvo nutaikytos į Vakarų Europos šalis: Didžiąją Britaniją, Vakarų Vokietiją, Ispaniją, Norvegiją, Turkiją.

Muziejaus istorinė ekspozicija pasakoja apie penkis dešimtmečius trukusį karą – vieną iš garsiausių bei pavojingiausių karinių konfliktų istorijoje. Čia pateikiama vaizdinė bei grafinė medžiaga apie kažkada buvusios visiškai slaptos sovietinės imperijos branduolinės ginkluotės organizavimo bei veikimo principus, taip pat demonstruojami kovinių raketų bei kitų Šaltojo karo ginkluotės rūšių pavyzdžiai bei maketai.

„Džiaugiamės, kad buvusios sovietų požeminės raketų bazės rekonstrukcijos ir statybos darbus vykdęs generalinis rangovas UAB „Plungės Jonis“ laiku užbaigė prisiimtus įsipareigojimus. Šis unikalus objektas prikeltas naujam, tačiau jau taikiam gyvenimui. Nuoširdžiai dėkojame karo paveldo specialistui Vladimirui Orlovui, talkinusiam įrengiant Muziejaus ekspoziciją, už jo idėjas, žinias, begalinį triūsą“, – sakė Žemaitijos nacionalinio parko direktorius Giedrius Norvaišas.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija sėkmingai įvykdė projektą „Šaltojo karo muziejaus ir jo aplinkos infrastruktūros įrengimas“, finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo.

Dėl lankymo prašome skambinti tel. (8 448) 49 231, (8 677) 86 574 arba kreiptis el paštu info@zemaitijosnp.lt

V. Orlovo nuotr.

www.vstt.lt

Parkai , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra