Saleziečiai Vatikane

Autorius: Data: 2012-10-15 , 08:28 Spausdinti

Pirmąją spalio savaitę saleziečiai paminėjo savo 75 metų jubiliejų Vatikane. 1937 metais saleziečiai buvo pakviesti administruoti Vatikano spaustuvių ir leidyklos.

Reikia atsiminti, kad vos prieš keletą metų, 1929-aisisias, sudarius Laterano paktus su Italijos karalyste buvo sukurta Vatikano miesto valstybė. Kita vertus, saleziečių steigėjas šventasis kunigas Jonas Don Bosco buvo kanonizuotas popiežiaus Pijaus XI 1934 metais, Velykų dieną, baigiantis šventiesiems metams. Tas pats popiežius, siekdamas stimuliuoti įvairias naujai sukurtos valstybės gyvenimo sritis, pavedė saleziečiams tvarkyti ir leidybos reikalus, mat jie jau buvo itin pasižymėję šioje srityje. Nuo to laiko saleziečiai užima įvairius vadovaujančius postus tiek Vatikano spaustuvėje, tiek Šventojo Sosto „l’Osservatore Romano“ dienraštyje.

1992 metais buvo sudarytas susitarimas tarp Popiežiaus valstybės sekretoriato ir saleziečių kongregacijos, kuris patvirtino šią tradiciją. Paskutinysis Vatikano spaustuvės direktorius Sergio Pellini, paskirtas šių metų sausio mėnesį, taip pat yra salezietis ir jam gelbsti dar kiti penki saleziečiai. Tarp Vatikane dirbusių saleziečių būta ir lietuvių – Vatikano leidyklai nuo 1946 iki 1958 m. vadovavo kun. Stanislovas Petraitis, o spaustuvei nuo 1963 iki 1965 m. vadovavo kun. Juozas Zeliauskas.

Žinoma, didelės ir visame pasaulyje pasklidusios saleziečių kongregacijos nariai Vatikane dirba ne tik leidyboje, ši kongregacija davė daug žmonių, kurie dirba visos Bažnyčios labui. Tarp spalio 3 dieną 75 jubiliejaus proga aukotų Mišių dalyvių buvo saleziečiai kardinolai Tarcisio Bertone, Popiežiaus valstybės sekretorius, Angelo Amato, Šventųjų kulto skelbimo kongregacijos prefektas, Rafaele Farina, Vatikano apaštalinės bibliotekos bibliotekininkas emeritas, saleziečių vyskupai ir Romoje esantys studentai, viso apie 80 asmenų.

Vatikano radijas

Vatikanas ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra