Šalčininkų 1011-osios šaulių kuopos stovykla „Birželio griausmas 2019“

Autorius: Data: 2019-06-13 , 10:35 Spausdinti

Šalčininkų 1011-osios šaulių kuopos stovykla „Birželio griausmas 2019“

Organizatorių nuotr.

B. v. p. Kasparas ŽUKAUSKAS, sk. v. Laura JANUŠAUSKAITĖ, Šalčininkų 1011-osios kuopos šauliai, www.voruta.lt

Birželio 7/9 dienomis Gerviškių apylinkių miške vyko Šalčininkų 1011-osios šaulių kuopos trumpalaikė stovykla. Šioje stovykloje susirinko per 70 jaunųjų ir suaugusių šaulių. Pradėjusius rinktis, kaip visada, stipriais rankos paspaudimais ir brolišku žodžiu, sveikino kuopos vadas vrš. Eimantas Tamulynas.

Visiems susirinkus ir pradėjus įsikūrimo darbus, atvyko Karaliaus Mindaugo 10-osios šaulių rinktinės vadas mjr. Mindaugas Sakalauskas, kuris vėliau prie laužo kalbėjo su jaunaisiais šauliais, pasidalino savais įspūdžiais; jaunieji šauliai pasidalino savo stovyklų ir kuopos veiklų patirtimi, paspaudė vieni kitiems rankas. Tradiciškai giedant Lietuvos Respublikos himną, keliant valstybinę vėliavą, tvirtu kuopos vado žodžiu, kuopos trumpalaikė stovykla buvo oficialiai atidaryta.

Rinktinės vadas ceremonijos gale, visiems garsiai plojant, įteikė kuopos vadui Sąjungos vado padėkos raštą už nuopelnus ir veiklą LŠS. Vakarui įpusėjus, visi išklausė paskaitos apie kinologiją, po jos tarpusavy pasidalino pirmosios stovyklos dienos įspūdžiais.

Antrąją dieną, labiau patyrę šauliai žaidė airsoft’ą, o mažiau patyrę atliko įvairias sportines užduotis, kuriose išbandė savo jėgas ir gebėjimą dirbti komandose. Vėliau jaunieji šauliai valgė ypatingus pietus – košę, kurią ruošė pats kuopos vadas kartu su šauliais.

Skaniai papietavę ir pailsėję, išklausė istorinės paskaitos apie 1941 m. birželio sukilimą bei paskaitą apie maskuotę, po kurios jaunieji šauliai maskavosi veidus. Antroje dienos pusėje šauliai, kupini jėgų ir užsispyrimo, įveikė kliūčių ruožą, kuriame turėjo įveikti tiek šaudymo, tiek koordinaciją išbandančias užduotis. Kliūčių ruožo pabaigą vainikavo jauniesiems šauliams labai patikusi pelkė. Įveikę kliūčių ruožą visi suskubo maudytis šalia stovyklavietės esančiame Šalčios upelyje.

Paskutiniąją dieną, išsimiegoję po skaisčiomis žvaigždėmis žibančiu dangumi, kupini įspūdžių bei geriausių emocijų sustojo į iškilmingą uždarymo rikiuotę. Leidžiantis valstybinei vėliavai ir skambant Lietuvos Respublikos himnui, kurio giedojimui vadovavo mūsų „jauniausiasis“ kuopos šaulys Vytautas Dailidka, stovykla buvo uždaryta, apdovanoti labiausiai pasižymėję šauliai. Atsisveikinę visi išvyko namo.

Štai taip mūsų kuopos šauliai ir jaunieji šauliai turiningai praleido savaitgalį, daug ko išmoko bei sustiprino savo meilę Tėvynei Lietuvai.

Kariuomenė Naujienos Renginiai ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra