S. Tamkevičius: žmonių nusivylimas gyvenimu rodo, kad jie stokoja Jėzaus Kristaus

Autorius: Data: 2011-12-24 , 13:20 Spausdinti

Dabartinis Lietuvos gyvenimas akivaizdžiai iliustruoja neišgelbėtų žmonių būvį, o žmonių nusivylimas gyvenimu iškalbingiausiai kalba, kad daugelis stokoja kelią rodančio draugo – Jėzaus Kristaus. Tai kalėdiniame sveikinime pastebi Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius.

Pasak S. Tamkevičiaus, Kalėdų proga apmąstome didžiąją tikėjimo paslaptį – Jėzaus Kristaus gimimą ir bandome suvokti, ką tai reiškia mūsų asmeniniame gyvenime.

„Šv. Kalėdų džiaugsmą iki galo išgyventi gali tik tas, kuris yra aiškiai suvokęs savo varganą padėtį, kol nebuvo sutikęs Kristaus. Dabartinis Lietuvos gyvenimas akivaizdžiai iliustruoja neišgelbėtų žmonių būvį. Pykčiai, kaltinimai, žeminimai, pavydas, neteisingumas – tai grandinės, neleidžiančios mūsų žmonėms džiaugtis gyvenimu, tai kalėjimas, kuriame nešviečia saulė. Blogis nuodėmės pavidalu įsiveržia į mūsų gyvenimą, sukelia dvasioje sąmyšį ir atima džiaugsmą. Taip buvo prieš Kristų, taip yra dabar, kur nepaliekama vietos Kristui“, – sako S. Tamkevičius.

Arkivyskupo teigimu, per Kalėdas mes dėkojame Dievui už jo beribį gerumą, už tai, kad jis surado ir apdovanojo mus tuomet, kai mes šito net nebuvome verti.

Jėzaus Kristaus asmenyje mes turime Draugą, kuris niekuomet nenuvilia ir į kurį visuomet galima atsiremti. Dabarties žmonių nusivylimas gyvenimu iškalbingiausiai kalba, kad daugelis stokoja tokio kelią rodančio Draugo. Daugelis kenčia ir net pasitraukia iš gyvenimo vien todėl, kad neturi į ką atsiremti ir jaučiasi apleisti ar išduoti žmonių, kuriais tikėjo ir pasitikėjo. Aitrus pyktis, kuris mus supa, kurio pilna net virtuali erdvė, rodo, kaip giliai sužeisti yra žmonės ir kaip jie stokoja reikalingos atramos“, – sakoma Bažnyčios hierarcho laiške.

Pasak S. Tamkevičiaus, Jėzus Kristus atėjo į mūsų tarpą kaip tas, kuris gali sutraukyti nuodėmės grandines ir išvesti mus iš mūsų susikurto kalėjimo į tokį gyvenimo kelią, kuriame pilna džiaugsmo ir vilties.

K. Čachovskio nuotr.

www.delfi.lt

Nuotraukoje: Arkiv. S. Tamkevičius

Katalikų (arki)vyskupai ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra