S. Tamkevičius: šiandien reikia padrąsinančio žodžio

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Šv. Kalėdų išvakarėse Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius teigia, kad ir „dvasininkams, ir pasauliečiams“ šiandien reikia mokytis patiems įveikti negandas. „Mus gąsdina mažinamos pensijos, siautėjantys nusikaltėliai ir mūsų pačių nesibaigiančios bėdos. Kai kas išsigandęs net bėga iš Tėvynės, tikėdamasis kitur rasti didesnį saugumą. Deja, neįmanoma pabėgti nuo nerimo ir baimės“, – sako S. Tamkevičius.
 
„Sveikindamas Jus šventų Kalėdų proga, linkiu angelo žodžiais: „Nebijokite! Skelbiu jums didį džiaugsmą – šiandien jums gimė Išganytojas, Viešpats Mesijas!“ Pasitelkdami maldą ieškokime Kristaus savo sielos gelmėje; ieškokime jo, atleisdami padarytas nuoskaudas, darydami gerus darbus ir aplink save skleisdami tikėjimo šviesą“, – kalėdiniame sveikinime linki arkivyskupas.
 
Pasak S. Tamkevičiaus, net vartojimo kulto paveiktoje visuomenėje Šv. Kalėdų šventė negali pakisti, todėl neša džiaugsmingą žinią „apie Dievo meilę žmogui“.
 
„Tai žmogaus protui nelengvai suvokiamas slėpinys. Kristaus gimimas reikalauja atsako, kad žmogus priimtų Jį į savo gyvenimą, ir kad tas gyvenimas būtų sudievintas. Labai gaila, bet daugelis žmonių gyvena taip, tarsi Kristus nebūtų atėjęs į šią žemę ir už mus nebūtų miręs ant kryžiaus. Nesuvokiant Kalėdų esmės, belieka pasisavinti šventinius blizgučius, ką nesąmoningi krikščionys šiandien ir daro“, – sako S. Tamkevičius.
 
Pasak arkivyskupo, nereikėtų stebėtis, kad pastarųjų metų atnešti sunkumai žmones išgąsdina ir gadina šventinę nuotaiką.
 
„Man teko stebėti nelaisvėje esančių žmonių gyvenimą. Tikėjimo atramos neturintys kaliniai ne tik kad nepasitaisydavo, bet dar labiau degraduodavo. Sunkenybės, jeigu jas išgyvename Evangelijos šviesoje, gali mums padėti tapti geresniais ir solidaresniais su kitais, galbūt – dar daugiau už mus kenčiančiais. Arba jos gali mus pastūmėti kovoti už savo būvį ir lipti kitiems per galvas. Šitas lipimas neabejotinai yra pati skaudžiausia dabarties apraiška“, – mano S. Tamkevičius.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Arkivysk. S. Tamkevičius

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra