Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos konferencija

Autorius: Data: 2012-01-24 , 15:39 Spausdinti

Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos konferencija

Rita BABIEDAITĖ, Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos sekretorė

Jau tampa tradicija sausio mėnesį Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos nariams rinktis į metinę konferenciją, aptarti nuveiktų darbų. Ir šį žiemos šeštadienį, 2012 m. sausio 21 d., į Vilniaus ‚Šaltinio“ pagrindinės mokyklos labai jaukią ir šiltą salę atvyko net 83 delegatai iš 24 švietimo įstaigų.

Gausiausios delegacijos buvo iš Šalčininkų rajono Turgelių vidurinės, Kalesninkų, Poškonių pagrindinių, Trakų rajono Onuškio, Paluknio „Medeinos“ vidurinių, Vilniaus rajono Kalvelių vidurinės mokyklos, Rudaminos, Volčiūnų vaikų lopšelių-darželių.

Konferencijos dalyvius savo atvykimu pagerbė svečiai: Švietimo ir mokslo ministerijos viceministras Vaidas Bacys, Regioninių mokyklų skyriaus vedėjas Jonas Vasiliauskas, ministerijos vyr. specialistės Ramutė Zungailienė ir Virginija Panavienė, Ugdymo plėtotės centro direktoriaus pavaduotojas Tadas Tamošiūnas, šio centro projekto vadovė Rita Brazauskienė, LRS Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto biuro vadovas Kęstutis Kaminskas, Seimo nario Gintaro Songailos padėjėja Nijolė Balčiūnienė.

Pranešimą „Integracinio švietimo poreikis ir kryptingumas: etniniai aspektai“ skaitė Ugdymo plėtotės centro direktoriaus pavaduotojas Tadas Tamošiūnas. Šiai auditorijai pranešimo tema labai aktuali ir sulaukė didelio susidomėjimo, o pranešėjas daug klausimų.

Pranešimą „Ką nuveikėme, o ką dar turime nuveikti?“ skaitė Sąjungos pirmininkė Danguolė Sabienė. Ji analizavo visų praėjusių metų veiklą, pasidžiaugė, kad nuveikta daugiau, nei buvo numatyta. Įvyko keturi valdybos posėdžiai, kuriuose apsvarstyti aktualūs Rytų Lietuvos švietimui klausimai. Parengti ir pateikti siūlymai ŠMM dėl Ugdymo plano taikymo šio regiono mokyklose, dėl „mokinio krepšelio“ metodikos tobulinimo, dėl mokytojų atestacijos naujos koncepcijos projekto ir kt. Reikšminga yra tai, kad su Švietimo ir mokslo ministerija yra dalykiški santykiai, mes esame jau girdimi, su mumis tariamasi. Pakankamai dalykiški santykiai yra ir su LRS Švietimo, mokslo ir kultūros komitetu, Seimo nariais Jonu Liesiu, Gintaru Songaila ir kt. Tai padeda abipusiam bendradarbiavimui.

Nemažai nuveikta padedant mokytojams kelti savo kvalifikaciją bei kompetencijas. Tai ir seminarai, kuriuos organizuoja Trakų Švietimo centras, Kalbų mokymo centras. Tai ir edukaciniai projektai, kuriuose dalyvaujame ir ateityje numatome dalyvauti.

Mokytojai šiltai vertina renginius, kuriuose jie taip pat pagilina savo kompetencijas. Antai literatūrinė-muzikinė popietė „Širdis mokykloj pasilieka“, kuri buvo organizuota Vilniaus mokytojų namuose iki šiol prisimenama, kaip labai gražų, šiltą aukšto meninio lygio renginį. Smagiai laiką praleido mokytojai atvykę į Užgavėnių šventę A. Mickevičiaus bibliotekoje. Su dideliu malonumu prisimenamas edukacinis projektas „LDK paveldas Baltarusijoje“.

Taigi, darbas vyksta labai intensyviai, visko net surašyti neįmanoma. Tokio paties intensyvumo tikimasi ir šiais metais. Štai organizacinis sektorius planuoja edukacinę kelionę „Lietuvių pėdsakai Lenkijoje“, ikimokyklinio ugdymo sektorius – „Pažinkime gimtąjį kraštą“, renginys „Nerealios vaikų darželių auklėtojos“. Mokytojai pageidauja daugiau susitikimų mokyklose. Jau nutarė kviestis vieni kitus ir dalintis gerąja patirtimi. Tai iš tikro labai sveikintinos iniciatyvos.

Smagu, kad aktyviai mūsų sąjungos veikloje dalyvauja didelis būrys mokytojų-senjorų. Tai Zigmas Trinkauskas, Bronislava Daunorienė, Tamara Paramonova, Aleksandras Žekonis, Aloyzas Gureckas ir kiti. Jie mielai dalijasi savo patirtimi, o jaunimas nevengia daugelio klausimų jiems.

Sugiedoję Sąjungos himną, kuriam žodžius ir muziką parašė Bronislava Daunorienė, išsiskyrėme iki kito karto.

Nuotraukose: Metinės konferencijos metu

Voruta. – 2012, vas. 4, nr. 3 (741), p. 8.

Rytų Lietuva , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra