Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos konferencija „Lietuvos švietimo raida ir ateities perspektyvos“

Autorius: Data: 2019-04-08 , 07:38 Spausdinti

Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos konferencija „Lietuvos švietimo raida ir ateities perspektyvos“

Autorės nuotraukos

Aldona KODYTĖ, RLMS organizacinio sektoriaus vadovė, www.voruta.lt

      Jau tapo tradicija kiekvieną pavasarį rinktis į metinę konferenciją visiems Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos nariams aktualioms švietimo problemoms aptarti.      

Tad ir šį pavasarį į Tautinių bendrijų salę susirinko mokytojai-sąjungos nariai ir svečiai iš Vilniaus, Šalčininkų, Trakų rajonų ir kai kurių Vilniaus miesto gimnazijų. Susirinko aptarti švietimo aktualijų ir paskelbti projekto „Smetoniada“, skirto pirmojo valstybės prezidento Antano Smetonos metams, pradžią. Tai pirmasis projekto renginys, ir jį pradėjo profesorius habilituotas daktaras Alfonsas Eidintas paskaita apie tai, kaip A. Smetona kartu su savo bendražygiais kūrė Lietuvos valstybę. Paskaita-diskusija vyko labai įdomiai ir turiningai, ir leido mokytojams išsiaiškinti juos dominusius klausimus. Profesorius pasidžiaugė gausiai susirinkusiais ir žingeidžiais pedagogais. Toliau projekto dalyvių laukia istorinės prezidentūros lankymas Kaune ir edukacinė kelionė į prezidento tėviškę. Projekto baigiamoji dalis – viktorina mokytojams apie tarpukario Lietuvą.

     Aptariant švietimo aktualijas, kalbėjo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Regioninių mokyklų skyriaus vedėjas Jonas Vasiliauskas. Jis konferencijos dalyviams perdavė ministro dr. Algirdo Monkevičiaus sveikinimus ir pasidžiaugė, kad ministras domisi Rytų Lietuvos mokyklomis, žino jų problemas ir žada jose apsilankyti. J. Vasiliauskas supažindino mokytojus ir su tais darbais, kurie mums visiems yra labai svarbūs ir reikalingi. Tai patobulinta etatinio mokytojų darbo apmokėjimo metodika, ugdymo turinio atnaujinimas, naujos redakcijos Švietimo gairės ir kiti svarbūs darbai.

   Jam antrino Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos pirmininkė Danguolė Sabienė. Ji pabrėžė, kaip svarbu, kad į ministeriją vėl renkasi kompetetingų, sąžiningų, dorų ir darbščių žmonių komanda. Ne tik ministras, bet ir viceministrė Monika Bilotienė, praėjusi visas švietimo pakopas, puiki organizatorė, puikiai gebanti bendrauti ir bendradarbiauti taip pat žino mūsų mokyklų problemas. Atsinaujinusi ministerijos vadovybė atnaujino ir prarastus ryšius su švietimo Asociacijomis, akademine bendruomene, žinomais švietimo strategais, tariasi su visomis suinteresuotomis pusėmis. Mus tai džiugina ir teikia naujų vilčių.

     Konferencijos dalyviai sužinojo, kad Rytų Lietuvos mokytojų sąjunga laimėjo ir kartu su Kėdainių švietimiečiais  vykdys dar vieną projektą „Rytų Lietuva iš arčiau“. Šio projekto metu konferencijose ir seminaruose mokytojai dalinsis gerąja patirtimi, o edukacinių kelionių metu giliau pažins ir Rytų Lietuvą, ir Radvilų istorinį kultūrinį paveldą Kėdainių krašte. Šį projektą finansuoja Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos respublikos vyriausybės. Atvykusiai pasveikinti konferencijos dalyvių departamento direktorei dr. Vidai  Montvydatei  D. Sabienė dėkojo už galimybę mokytojams susitikti su profesoriumi A. Eidintu ir už mūsų puikų bendradarbiavimą.

       Nuoširdi pagalba Rytų Lietuvos mokytojams, pastovus dėmesys, kuri rodo Tautinių mažumų departamentas duoda gražius vaisius. Rytų Lietuvos mokytojai buriasi prasmingai veiklai.

 

Kultūra Rytų Lietuva , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra