Rytų Lietuvos mokytojų sajunga – konferencijoje „Šiuolaikinės visuomenės iššūkiai ir ugdymo tobulinimo galimybės“

Autorius: Data: 2018-04-04 , 09:05 Spausdinti

Rytų Lietuvos mokytojų sajunga – konferencijoje „Šiuolaikinės visuomenės iššūkiai ir ugdymo tobulinimo galimybės“

Danguolė SABIENĖ, Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos vadovė, www.voruta.lt

                   Tradiciškai pavasarį Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos nariai renkasi į konferenciją aktualioms švietimo problemoms aptarti. Šiais metais konferenciją Rytų Lietuvos mokytojų sąjunga organizavo kartu su Tautinių mažumų departamentu bei Trakų švietimo centru. Tad nenuostabu, kad šią gražią kovo mėnesio popietę į Tautinių mažumų departamento salę rinkosi pedagogai iš Vilniaus, Šalčininkų, Trakų, Švenčionių rajonų ir Vilniaus miesto. Konferencijoje dalyvavo ir svečiai iš Švietimo ir mokslo ministerijos: Regioninių mokyklų skyriaus vedėjas Jonas Vasiliauskas,  Švietimo kokybės ir Regioninės politikos analizės departamento vyr. specialistė Ramutė Zungailienė, o taip pat Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Seimo nario Jono Liesio patarėja, Edukologijos mokslų daktarė Auksė Petruškevičiūtė.  Konferencijos dalyvius pasveikino Rudaminos l/d“ Ąžuoliukas“ (direktorė Valerija Arbočienė)  auklėtiniai.

                                           Paskaita  „Šiuolaikinės visuomenės iššūkiai ir ugdymo tobulinimo galimybės“, kurią skaitė Lietuvos socialinių tyrimų centro Darbo rinkos tyrimų instituto profesorius Boguslavas Gruževskis, iššaukė aktyvią diskusiją apie mokytojo prestižą šiuolaikinėje visuomenėje, naujų ŠMM dokumentų,  nesiderinančių su dabartine tikrove atsiradimą, apie būtinybę keisti ugdymo programas bei ugdymo turinį ir kitais klausimais.

              Lietuvos dailės muziejaus edukologas Gustas Jagminas supažindino pedagogus su edukacinėmis programomis, kurias vykdo šis muziejus ir pakvietė jose aktyviau dalyvauti mūsų krašto mokyklas.

Paskaitą „Tautinės mažumos Lietuvoje“  skaitė Vilniaus universiteto istorijos fakulteto docentas dr. Saulius Kaubrys. Naudingą informaciją apie vykdomas programas pateikė Tautinių mažumų prie Lietuvos Respublikos vyriausybės departamento direktorė dr. Vida Montvydaitė, ir pakvietė mokyklas platesniam bendradarbiavimui.

            Konferencijos dalyviams pristatytas naujas projektas „Du ąžuolai tautos atgimimo ąžuolyne“, kurį šiais metais vykdys Rytų Lietuvos mokytojų sąjunga. Projektas laimėjo konkursą ir bus finansuojamas Tautinių mažumų departamento skiriamomis lėšomis. Aptarti ir kiti renginiai, kuriuos organizuoja Rytų Lietuvos mokytojų sąjunga.

Nuotraukose – konferencijos akimirkos.

Uncategorized , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra