Rytų kraštų lietuvių jaunimo delegacija iš Baltarusijos, Kazachstano, Rusijos ir Ukrainos

Autorius: Data: 2019-10-30 , 13:27 Spausdinti

Rytų kraštų lietuvių jaunimo delegacija iš Baltarusijos, Kazachstano, Rusijos ir Ukrainos

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

www.voruta.lt

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas Antanas Vinkus Seime priėmė Rytų kraštų lietuvių jaunimo delegaciją iš Baltarusijos, Kazachstano, Rusijos ir Ukrainos. Tai lietuvių kilmės jaunuoliai, tremtinių palikuonys, tų kraštų lietuvių bendruomenių aktyviausi nariai, atvykę į seminarą, kurį jau penktus metus iš eilės organizuoja Užsienio reikalų ministerija, įgyvendindama „Globalios Lietuvos“ programą.

Komisijos pirmininkas A. Vinkus pristatė jaunimui komisijos darbą su diaspora, pasidalijo prisiminimais apie didžiąsias lietuvių represijas ir trėmimus į Rytus, Lietuvos kelią į Nepriklausomybę, kvietė aktyviai domėtis Lietuvos gyvenimu ir sugrįžti gyventi į protėvių žemę.

 

Jolitos Šedauskienės nuotrauka

 

„Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų tauta nepalūžo užklupusių karų ir tremčių laikotarpiu,“ – sako komisijos pirmininkas ir diplomatas A. Vinkus ir pabrėžia, kad „gimusio ne Lietuvoje jauno žmogaus pasirinkimas atvykti įsikurti protėvių žemėje yra didžiausias tiesos ir stiprybės pavyzdys“.

Kasmet Užsienio reikalų ministerijos rengiamuose seminaruose lietuvių kilmės jaunuoliams iš Rytų šalių pristatoma šalies istorija, atkurtos Lietuvos diplomatijos raida, lietuvių kalbos mokymosi, studijų, stažuočių ir darbo Lietuvoje galimybės, Lietuvos jaunimo politika ir jaunimo organizacijų veiklaJaunuoliai turi galimybę aplankyti savo protėvių gimtinę, pabendrauti su savo bendraamžiais Lietuvoje.

Naujienos , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra