Rytų Bažnyčių kongregacijos prefektas lankėsi Kazachstane

Autorius: Data: 2013-09-26 , 11:15 Spausdinti

Kard. Leonardo Sandri, Rytų Bažnyčių kongregacijos prefektas, antradienį (2013 09 17) baigė visą savaitę trukusį vizitą Kazachstane.

Pagrindinis jo kelionės tikslas buvo graikų apeigų katalikų bažnyčios konsekravimas Kazachstano sostinėje Astanoje. Sekmadienį, rugsėjo 15-ąją, kard. Leonardo Sandri konsekravo pirmąją unitų katalikų bažnyčią Kazachstane ir joje aukojo pirmasias šv. Mišias. Naujos bažnyčios altoriuje – unitų katalikų kankinio šv. Juozapato Kuncevičiaus relikvija iš Romos šv. Petro bazilikos, kurios viename altorių saugomi šventojo vyskupo palaikai. Naujoji Astanos graikų apeigų katalikų bažnyčia dedikuota šv. Juozapui. Ja taip pat įamžintas sovietų valdymo laikais nužudytų ir persekiotų unitų katalikų atminimas.

Lankydamasis Kazachstane kardinolas Sandri taip pat susitiko su skaitlingesne lotynų apeigų katalikų bendruomene. Be sostinės Astanos taip pat aplankė Karagandą. Susitiko su stačiatikių Bažnyčios ir su islamo bendruomenių vadovais. Kardinolas visiems perdavė nuoširdžius popiežius Pranciškaus sveikinimus ir dovaną naujai bažnyčiai – Mišių taurę. Visų susitikimų su Kazachstano katalikais metu buvo meldžiamasi už Popiežių ir už taika Sirijoje, Artimuosiuose Rytuose ir visame pasaulyje.

Vatikano radijas

http://lt.radiovaticana.va/

Religija , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra