Rytis Gurkšnys SJ. Esame Prisikėlimo liudytojai

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Dievas, apstus gailestingumo, savo didžia meile, kuria mus pamilo, mus, mirusius nusikaltimais, prikėlė gyventi su Kristumi, – jūs gi esate išgelbėti malone, – prikėlė ir pasodino danguje su Kristumi Jėzumi, kad ateinančiais amžiais beribį savo malonės lobį parodytų savo gerumu mums Kristuje Jėzuje /Ef 2, 4 –7/.

Prisikėlimo rytas mums dar kartą primena, kad Dievo gerumas, galia ir gailestingumas yra daug didesni, negu galime įsivaizduoti. Mąstykime taip, kaip Dievas mąsto. Tikėkimės didingų, nuostabių, neįmanomų dalykų. Mąstykime apie malonių gausą. Tikėkimės jų gauti daugiau negu pakankamai. Žvelkime į pasaulį tikėjimo akimis. Klauskime savęs: ką noriu dar nuveikti savo gyvenime? Ko labiausiai siekiu? Ką darydamas pamirštu, kad egzistuoja laikas? Kokį gyvenimą norėčiau gyventi ateityje? Kokių galimybių Dievas man siūlo?

Prieš keletą metų Saudo Arabijos karalius pasikvietė vieną žymų JAV golfo žaidėją draugiškoms varžyboms. Karalius net nusiuntė savo privatų lėktuvą, kad šis žaidėjas galėtų patogiai atkeliauti iš Šiaurės Amerikos. Keletą dienų jie praleido rungtyniaudami karaliaus golfo aikštyne. Kai svečias turėjo iškeliauti, karalius paklausė jo: „Ką aš tau galėčiau padovanoti prisiminimui?“ Sportininkas atsakė: „Esu labai dėkingas už šią galimybę žaisti su jumis. Šios kelios dienos, praleistos jūsų šalyje, yra didžiulė dovana man. Tikrai nereikia man dar vienos dovanos iš jūsų.“ Tačiau karalius nenusileido ir primygtinai prašė apsispręsti, kokios dovanos jis norėtų. Tada svečias prisipažino, kad kolekcionuoja golfo žaidimo lazdas ir mielai priimtų dar vieną golfo lazdą iš karaliaus. Grįžęs namo, sportininkas laukė dovanos, tikėdamasis, kad karalius atsiųs jam tauriaisiais metalais ir brangakmeniais papuoštą golfo lazdą. Po kelių savaičių jis labai nustebo pašto dėžutėje radęs laišką nuo karaliaus. Atplėšęs ir perskaitęs laišką, dar labiau nustebo, nes tai buvo dokumentas, kuriuo karalius dovanojo jam didžiulį ir brangų golfo aikštyną, įrengtą netoli sportininko namų.

Dažniausiai karalių, prezidentų, vadovų, šventųjų ir kitų daug gyvenime nuveikusių žmonių mąstymas yra kitoks negu daugelio iš mūsų. Jie gyvena pagal didelę viziją, siekia kilnesnių tikslų, kuria didesnę gerovę kitiems. Mes, krikščionys, tikime Dievą, kuris yra didingesnis ir galingesnis už visus mūsų vadovus ir karalius. Mes sekame Kristumi, kuris yra karalių karalius. Jo svajonės, siekiai ir mums skirta vizija žemėje siekia daug daugiau, negu mes galime įsivaizduoti. Jis yra mirties nugalėtojas. Jo pergalė gyvena kiekviename iš mūsų. Žinome, kad esame Visagalio Dievo vaikai ir turime tą galią, kuri keičia mūsų gyvenimus ir padeda nugalėti visas kliūtis. Jis nori, kad gerumo sėklos augtų. Leiskime Dievui veikti ir pakylėti mus visose gyvenimo srityse. Dievas veikia ten, kur yra tikėjimas: Jėzui išeinant, du neregiai sekė įkandin ir šaukė: „Pasigailėk mūsų, Dovydo Sūnau!“ Kai jis pasiekė namus, neregiai užėjo pas jį. Jėzus paklausė: „Ar tikite, kad aš galiu jus pagydyti?“ Šie atsakė: „Taip, Viešpatie!“ Tada jis palietė jų akis ir tarė: „Tebūnie jums, kaip tikite.“ Ir atsivėrė jiems akys /Mt 9, 27–29/.

Iki 1950 metų nė vienam bėgikui nepavykdavo nubėgti vienos mylios greičiau negu per 4 minutes. Visi sporto ekspertai, patyrę sporto meistrai ir čempionai tvirtino, kad jau pasiekta žmogaus sugebėjimų riba. Pasak ekspertų, žmogus niekada negalės bėgti greičiau. Jų nuomone, niekam nepavyks peržengti šios žmogaus galių ribos. Tačiau Rodžeris Banisteris (Roger Bannister) išdrįso nepatikėti ekspertų nuomone. Jis savo mintyse kartojo, kad jam pavyks pagerinti šį pasaulio rekordą. Jis tikėjo savo svajone, toliau uoliai darbavosi ir rengėsi naujai pergalei. 1950 metais jis nubėgo vieną mylią greičiau negu per 4 minutes. Po jo per vienus metus jo rekordą pagerino dar 336 sportininkai. Iki Rodžerso pergalės 100 metų registruoti bėgikų rezultatai rodė, kad per tuos metus niekas nesugebėjo peržengti 4 minučių ribos. Per metus ši riba buvo peržengta šimtus kartų. Kas įvyko? Kas pasikeitė? Pasikeitimas pirmiausia įvyko sportininko mintyse. Pakito jo mąstysena, jo nusiteikimas. Vienas žmogus išdrįso nepatikėti „ekspertais.“ Jis tikėjo neįmanomu dalyku.

Kiekviena diena gali būti mūsų stebuklo diena. Dievas atveria naujas duris. Bet daugelis pro jas neina. Nedrįsta žengti, nors aiškiai jaučia Dievo vedimą. Netiki, nesiklauso jo valios. Jei pamatytume, ką Dievas yra parengęs, nustebtume, tai netilptų į mūsų vaizduotę. Jei matome sunkumuose vien tik problemas, o ne galimybes, mes einame neteisinga kryptimi, neleidžiame Dievui veikti. Šiuolaikinė psichologija ir dvasingumas sako: „Gyvenimas seka mūsų lūkesčius. Jei mąstome apie neigiamus dalykus (pralaimėjimus, nesėkmes, klaidas, nuoskaudas), mūsų gyvenimas eina ta linkme. Tai paliečia mūsų santykius, veiklą. Mintys diktuoja pasąmonei, kuria kryptimi eiti. Dievo niekas negali apriboti, tik mūsų mintys, pasirinkimas.“ Jo galia, turtai, talentai, kūrybingumas neriboti. Tikėkimės gerų dalykų, žmonių, galimybių. Pasitikėkime jo vedimu. Jei pakeistume savo mintis, Dievas pakeistų mūsų gyvenimą. Apaštalas Paulius sako: „Aš visa galiu tame, kuris mane stiprina /Fil 4, 11–13/.“

Dievas vedė izraelitų tautą į Pažadėtąją žemę. Tačiau jų mąstysena neleido jiems 40 metų ten įžengti. Jie matė tik problemas ir nesėkmes. Jiems atrodė, kad ten gyvenantys žmonės yra milžinai. Izraelitai jautėsi kaip žiogeliai. Dievas tikrai turi pakankamai „žiogelių“. Savo mąstysena jie tikrai neteikia Dievui daugiau garbės. Jis mus moko liudyti Prisikėlimą savo mintimis, žodžiais ir visu savo gyvenimu. Nebekartokime, ko negalime, sakykime, ką Dievas gali. Su tikėjimu galime peržengti „ekspertų“ nustatytas ribas. Prašykime, kad Dievas uždegtų mūsų dvasią. Kai būna sunku, kai viskas vyksta ne taip, kaip norime, pasilikime tikėjime, kartokime tikėjimo žodžius: „Tu man davei gyvenimą ir palaimą. Dieve, nesvarbu, kokia sunki yra mano padėtis. Tavo malonė tikrai viską pakeis.“

Nekartokite baimės ir nusivylimo minčių. Kiekvienas pasikeitimas ir pergalė prasideda mūsų mintyse. Tikėkime malone, kuri gali viską per vieną akimirką pakeisti. Niekada nenusivilkime Dievo gerumu, gailestingumu ir galia.

www.kjb.lt 

www.bernardinai.lt

Nuotraukoje: Vadovų treneris ir Kauno jėzuitų bažnyčios rektorius R. Gurkšnys SJ

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra