Rytis Gurkšnys SJ. Dalyti gerumą sunkumuose

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Žiūrėkite, saugokitės bet kokio godumo, nes jei kas ir turi apsčiai, jo gyvybė nepriklauso nuo turto“ /Lk 12, 15/.

Šiais žodžiais Jėzus parodo mums savo požiūrį į materialinį turtą. Jis nesmerkia nei turtų, nei turtingų žmonių. Taip pat jis niekada neaukština skurdo ir neskatina gyventi skurdžiai. Jis parodo mums, koks turėtų būti mūsų požiūris į turtą ir turtingumą. Savo palyginime Jėzus smerkia ne žmogaus turtus, bet jo klaidingą mąstyseną apie gyvenimą. Tas žmogus yra kvailas ne todėl, kad jis turtingas, bet todėl, kad jam turtai teikia ramybę ir saugumą. Jis pasitiki savo sukauptu turtu, pamiršdamas, kad tikrąją ramybę ir saugumą teikia vien tik Dievas. Turime atsikratyti godumo ir dalytis visais savo dvasiniais ir materialiniais turtais su stokojančiaisiais. Tik duodami galime gyventi turtingą, laimingą ir ramų gyvenimą.

Mokykimės daugiau dalytis ir mažiau reikalauti. Dažnai kalbame apie tai, ko mums reikia, ko mums trūksta. Apie tai mąstome ir nerimaujame: „Mano problemos… Mano skolos… Mano ligos… Mano konfliktai… Mano nuoskaudos…“ Jei matysime tik savo problemas, gyvensime labai skurdų, neramų ir vargingą gyvenimą. Dievas mus sukūrė tam, kad būtume davėjais. Turime dalytis gerumu. Jei jaučiamės nuliūdę, nusivylę ar sergame depresija, turime eiti surasti tą, kuriam galėtume patarnauti. Jei mums reikia laimės, padėkime kam nors tapti laimingam. Jei mums reikia draugo, eikime ir pasiūlykime savo draugystę vienišam žmogui. Jei norime, kad pagerėtų mūsų finansinė padėtis, nepakanka vien tik melstis ir nieko neveikti. Turime ieškoti galimybių dovanoti, aukoti, dalytis savo turimu finansiniu turtu. Turime padėti sumokėti paskolą darbo netekusiam žmogui. Turime aukoti šiek tiek daugiau labdarai ir Bažnyčiai. Kai sėjame gerumą kitų gyvenime, ta sėkla auga mūsų gyvenime. Jei norime, kad Dievas išspręstų mūsų problemas, eikime ir padėkime kitiems spręsti jų problemas. Tam, kad gautume tai, ko labai norime, turime dažniau žvelgti į tai, ko reikia kitiems žmonėms.

Kartais sakome: „Kai išspręsiu savo problemas, padėsiu kitiems sunkumuose… Kai turėsiu pakankamai pinigų, daugiau aukosiu kitiems… Kai mano vaikai užaugs ir taps drausmingesni, tuomet ir aš prisidėsiu jaunimo sielovadoje…“ Ši mąstysena prieštarauja Dievo mąstymui. Viskas gyvenime vyksta atvirkščiai. Jei norime gauti, pirmiausia turime dosniai duoti kitiems iš to, ką turime. Jei norime pritraukti reikalingų žmonių, turime pirmiausia pasiaukoti dėl kitų. Jei mums reikia daugiau kitų dėmesio, turime mokytis būti atidesni kitų rūpesčiams. Kažkas ypatingo vyksta tuomet, kai mes kreipiame mintis nuo savo poreikių kitų žmonių problemų link. Kai mums sunku, pirmiausia klauskime: „Ką galiu laiminti? Ką galiu padrąsinti? Ką galiu paremti?“

Prieš keletą metų vienas kunigas pasakojo, kad jų bendruomenė taupė pinigus savo bažnyčios remontui. Tačiau po metų į jį kreipėsi kitos bendruomenės kunigas, prašydamas finansinės paramos. Jie rengėsi pirkti pastatą savo bendruomenei, bet jiems trūko pinigų. Tą patį pastatą norėjo pirkti ir kitos organizacijos. Tačiau pirmenybė buvo duota Bažnyčios bendruomenei. Buvo mažai laiko. Kunigas jautė širdyje, kad turi padėti savo kaimynams. Nors jie taupė pinigus savo reikmėms, tačiau jis nusprendė skirti nemažą pinigų sumą kitai bendruomenei. Ši parama padėjo jiems gauti labai reikalingą pastatą. Po kelerių metų pinigus skolinusi bendruomenė stengėsi laimėti nuomai didelį valstybės pastatą. Tik vieno balso persvara jie laimėjo. Bendruomenė gavo labai reikalingą turtą. Kunigas mąstė, kas galėjo padaryti įtaką šiam laimėjimui. Tuomet jis prisiminė, kad prieš trejus metus jis padarė paslaugą savo draugui, skolindamas didelę pinigų sumą. Tai buvo Dievo atlygis tam, kuris dosniai dalija stokojantiesiems. Kai mes sėjame gerumą, rengiame sau kažką nuostabaus ateityje. Juk nežinome, ko mums reikės ateityje. Kai rūpinamės kitais, kai padedame kitiems jų svajonėse, kuriame sau ateitį.

Jei norime gauti to, ko mums reikia, turime kitiems duoti tai, ko jiems reikia. Jei praradome darbą, nesėdėkime namie, eikime savanoriškai darbuotis slaugos ar globos namuose. Jei versle sunkumai, padėkime kitiems kurti savo verslą. Jei sveikata sušlubavo, eikime padrąsinti ir palaikyti kitų sergančiųjų. Sėkime gerumą. Jei susiduriame su sunkumais, geriausias sprendimas yra kreipti savo mintis nuo savo problemų. Jei norime, kad mūsų svajonės taptų tikrove, padėkime kitiems siekti savo svajonių. Jei esame daug pasiekę savo profesiniame gyvenime ir jaučiame, kad nebetobulėjame, globokime jauną žmogų, padėdami jam pasiekti tai, ką mes pasiekėme. Dalykimės savo talentais.

Vienas šeimos tėvas pasakojo, kad jis daug metų nesurasdavo bendros kalbos su savo paaugliu sūnumi. Jis buvo ir savo sūnaus sporto treneris. Jo komandoje buvo kitas vaikas, kuris augo be tėvo. Dažnai jis pasiimdavo jį kartu su savo sūnumi ir parsiveždavo namo. Jis padėdavo paaugliui atlikti namų užduotis ir nupirkdavo jam reikalingų daiktų. Jis buvo tam vaikui beveik kaip tėvas. Jo motina buvo jam labai dėkinga. Kai tėvas padėjo svetimam vaikui, pamažu ir jo santykiai su jo paties sūnumi pradėjo gerėti. Šiandien jie abu geriausi draugai. Jis man pasakojo, kad Dievas jį laimino, nes matė jo tarnystę vaikui, neturinčiam tėvo. Dievas padeda mums išspręsti savo problemas, kurių mes patys nesugebame išspręsti. Visada yra tų, kurie laukių mūsų pagalbos. Būkime atviromis akimis ir širdimis. Sėkime sėklas kurios augs ateityje.

Kai tarnaujame kitiems, Dievas tarnauja mums. Jei reikia išgydymo, tai eikime melstis už tuos ir su tais, kurie irgi serga. Dievas tikrai panaudoja mūsų maldą už kitus tam, kad neštų gydymą į mūsų gyvenimus. Kai kreipiame savo mintis nuo savo kitų problemų link, rodome savo tikėjimą. Jei norime daugiau palaimos ir malonių, turime sėti gerumą kitų gyvenime. Jei darome gera kitiems, leidžiame Dievui vesti mus ten, kur net neįsivaizdavome. Jei nukreipiame savo žvilgsnį nuo savęs, tuomet kuriame daugiau džiaugsmo savo gyvenime. Jei dalijamės savo turtais, patys tampame turtingi. Jei norime peržengti savo problemas ir sunkumus, turime eiti ir padėti kitiems, kurie vargsta.

Autorius yra vadovų treneris ir Kauno jėzuitų bažnyčios rektorius: www.kjb.lt

www.bernardinai.lt

Nuotraukoje: Kun. R. Gurkšnys

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra