Rygoje – raginimas Baltijos ir šiaurės valstybėms labiau integruotis

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Rygoje 2010 m. rugpjūčio 27 dieną vykusiame Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Suomijos, Danijos, Norvegijos ir Islandijos (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime Lietuvos diplomatijos vadovas kvietė Šiaurės ir Baltijos šalis labiau integruotis.
 
„Europoje vykstanti regionalizacija yra naudinga pačiai Europos Sąjungai. Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimas yra vienintelė reali galimybė mums būti matomiems ir įtakingiems ne tik Europoje, bet ir pasaulyje,“ – sakė Audronius Ažubalis.
 
NB8 užsienio reikalų ministrai Rygoje aptarė NB8 ekspertų parengtą ataskaitą, kurioje pateikiama Šiaurės ir Baltijos šalių 20 metų bendradarbiavimo patirties analizė ir siūlymai regioninio bendradarbiavimo srityje.
 
Ataskaitoje suformuluoti 38 konkretūs siūlymai, kaip plėsti ir gilinti bendradarbiavimą regione užsienio ir gynybos politikos, energetikos, civilinio ir kibernetinio saugumo, ekonominės integracijos, aplinkosaugos ir daugelyje kitų sričių.
 
Anot Lietuvos diplomatijos vadovo A. Ažubalio, džiugu, kad net trečdalis ataskaitos rekomendacijų yra pateiktos Lietuvos iniciatyva.
 
„Ataskaitos rekomendacijos turi būti pradėtos įgyvendinti kaip įmanoma greičiau. Tam reikia pasitelkti konkrečias priemones, tokias kaip bendra Šiaurės ir Baltijos šalių diplomatinių atstovybių veikla, koordinuotas atstovavimas politinėse ir ekonominėse organizacijose,“ – teigė ministras.
 
A. Ažubalis paragino NB8 valstybių užsienio reikalų ministerijas artimiausiu metu ataskaitos rekomendacijas išanalizuoti kartu su susijusiomis ministerijomis ir imtis praktiškai jas įgyvendinti, kad pirmuosius rezultatus būtų galima įvertinti jau 2010 metų pabaigoje.
 
„Šiandien atverčiame naują lapą NB8 bendradarbiavime nuo šio formato įkūrimo 1992 metais,“ – sakė A. Ažubalis.
 
NB8 ataskaitą parengė šiais metais Šiaurės ministrų tarybai pirmininkaujančios Danijos atstovas, buvęs gynybos ministras Sorenas Gade, ir šių metų NB8 pirmininkės Latvijos buvęs užsienio reikalų ministras Valdis Birkavas.
 
Baltijos ir Šiaurės užsienio reikalų ministrai Rygoje taip pat aptarė artėjantį Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos metinį susitikimą Kazachstane, Europos Sąjungos darbotvarkės formavimo, Afganistano provincijų atkūrimą ir su NATO susijusius klausimus..
 
Ministrų susitikimo išvakarėse vyko NB8 šalių užsienio politikos direktorių susitikimas, kuriame dalyvavo Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Eitvydas Bajarūnas. Susitikime buvo pristatytos būsimojo Lietuvos pirmininkavimo Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai kryptys, kurioms paramą išreiškė kitos septynios regiono valstybės.
 
www.urm.lt
 
Nuotraukoje: A. Ronis ir A. Ažubalis

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra