Rusijos URM perduotas Lietuvos susirūpinimas dėl vykstančių diskusijų apie lietuvių literatūros pradininko muziejaus ateitį

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos ambasados Rusijoje laikinasis reikalų patikėtinis Andrius Pulokas 2010 m. lapkričio 12 dieną susitiko su Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovais ir informavo apie Lietuvos susirūpinimą dėl šiuo metu vykstančių diskusijų apie Kristijono Donelaičio memorialinio muziejaus, veikiančio Rusijos Kaliningrado srityje, ateitį.
 
Lietuvos diplomatas pabrėžė, kad K. Donelaičio memorialiniame muziejuje yra palaidotas lietuvių grožinės literatūros pradininkas, kuris yra viena iškiliausių asmenybių Lietuvos kultūros istorijoje.
 
K. Donelaičio muziejaus – vieno iš reikšmingiausių lietuvių kultūros objektų – kultūrinė ir istorinė vertė yra išskirtinė. Šis klausimas yra svarbus ir jautrus kiekvienam lietuviui. Rusijos prašoma, kad klausimai, susiję su muziejaus ateitimi, būtų derinami ir su Lietuvos Vyriausybe.
 
Pažymėtina, kad Lietuvoje tradiciškai puoselėjamas įvairių etninių ir religinių bendruomenių kultūrinis paveldas, kuriam priklauso veikiantys daugiau nei 55 stačiatikių maldos namai, įvairūs svarbūs rusų kultūros objektai (Literatūrinis Aleksandro Puškino muziejus Markučiuose, Lietuvos rusų dramos teatras), švietimo įstaigos, kurių statusas ir finansavimas yra šiuo metu užtikrintas Lietuvos Respublikos. Šie objektai yra globojami atsakingų Lietuvos institucijų.
 
www.urm.lt
 
I. Saukienės nuotr.
 
Nuotraukoje:Tolminkiemis. K. Donelaičio muziejus

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra