Rusijos ortodoksai švenčia Kristaus Gimimo išvakares

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. sausio 6 dieną, trečiadienį, Rusų Ortodoksų Bažnyčios tikintiesiems Kristaus Gimimo išvakarės – Kūčios.

Bažnyčios statutas šią dieną numato itin griežtą pasninką: leidžiama valgyti tik maltus ir virtus kviečius arba ryžius.

Tokio pasninko laikomasi du kartus per metus – Kristaus Gimimo išvakarėse ir Trijų Karalių išvakarėse. Daugelis tikinčiųjų tą dieną, atėję iš rytinių pamaldų, susilaiko nuo maisto iki pirmosios žvaigždės pasirodymo.

Ji simbolizuoja žvaigždę, nušvitusią virš Betliejaus, gimus Išganytojui. Pagal Evangeliją, pamatę ją, Rytų išminčiai atėjo nusilenkti kūdikėliui Kristui ir atnešė Jam brangių dovanų.

Kūčių proga Maskvos ir visos Rusijos patriarchas Kirilas trečiadienio rytą vadovavo liturgijai sostinės Novospasko vienuolyne, o pagrindinės Kalėdų pamaldos prasidės 22 val. Kristaus Išganytojo katedroje ir truks penkias valandas.

Pasak patriarcho, Betliejaus nakties įvykis pasiekia ir nūdienos gyvenimą, padeda mums pažvelgti jį kitokiu, kartais neįprastu ir netikėtu požiūriu.

„Tai, kas atrodė svarbiausia ir didžiausia, staiga pasirodo, kad yra mažai reikšminga ir greitai praeina, užleidžia vieta amžinosios Dievo tiesos didybei ir grožiui“, – sakė Kirilas.

Patriarchas apgailestavo, kad amžinosios Dievo tiesos, „kurios tik ir gali perkeisti mūsų gyvenimą, šiandien liaunasi buvusios idealais“ ir „jas atkakliai išstumia iš dabartinio žmogaus sąmonės moralinio neatsakingumo, egoizmo, vartotojiškumo, nuodėmės, kaip pagrindinės žmogaus egzistavimo problemos, neigimo propaganda.“

Iš viso iškilmingos pamaldos šią naktį vyks maždaug 800 sostinės ortodoksų šventovių ir 30 tūkst. rusų cerkvių visame pasaulyje – tiek parapijų šiandien turi Maskvos patriarchatas.

www.bernardinai.lt

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra