Ruošiamasi NATO oro policijos misijos pasikeitimui: atvyksta pirmieji Jungtinės Karalystės kariai

Autorius: Data: 2020-04-08 , 12:28 Spausdinti

Ruošiamasi NATO oro policijos misijos pasikeitimui: atvyksta pirmieji Jungtinės Karalystės kariai

www.voruta.lt

Balandžio 7 d. į Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazę Šiauliuose atskrido pirmieji naujosios NATO oro policijos misiją vykdančių pajėgų rotacijos kariai iš Jungtinės Karalystės. Jie kartu su Ispanijos kariais kiek vėliau perims misijos vykdymą iš šiuo metu Šiauliuose dislokuotų Belgijos karinių oro pajėgų karių. Planuojama, Ispanijos kariai atvyks jau kitos savaitės viduryje.

Britai oro policijos funkcijas vykdys su keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“. Kontingentų pasikeitimo ceremonija planuojama organizuoti balandžio 30 d., tačiau siekiant kuo efektyviau apsisaugoti nuo viruso COVID19, pasikeitimo renginys bus maksimaliai supaprastintas.

Visi kariai, atvykstantys iš užsienio, yra griežtai kontroliuojami dėl COVID19 viruso prevencijos – atvykusiems į Lietuvą kariams, Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos medikai atliks koronaviruso testą, taip pat pirmąsias 14 dienų mūsų šalyje esantiems kariams galios ypač griežtas rėžimas t.y. kariai bus apgyvendinti specialiose vietose ir į tarnybos vietą bus vežami specialiu transportu, taip užtikrinant galimybę mūsų partneriams vykdyti numatytas užduotis.

Jungtinė Karalystė karališkosios oro pajėgos Baltijos šalių oro erdvę saugos jau 6-ąjį kartą. 2004, 2014 misiją buvo vykdoma iš Šiaulių, o 2015, 2016, 2019 iš Estijoje esančios Amari Aviacijos bazės.

Kariuomenė Lietuva ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra