Ruošiamasi garsiajai Joninių šventei

Autorius: Data: 2014-05-19 , 16:27 Spausdinti

Savaitės pradžioje savivaldybės meras Virginijus Komskis, Administracijos direktorė Dainora Butvydienė ir pavaduotojas Alvidas Einikis vieno iš labiausiai Pagėgių kraštą reprezentuojančio renginio – Joninių ant Rambyno tema bendravo su gausiu būriu įstaigų ir organizacijų vadovais bei atstovais. Susitikime dalyvavo ir su artėjančia švente susijusius klausimus aptarinėjo seniūnai, krašto kultūrininkai, Rambyno regioninio parko vadovė Diana Milašauskienė, policijos komisaras Artūras Mikalauskas, kiti administracijos specialistai.

Šventinių renginių programa, kurią pristatė Pagėgių kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė, šiemet ypatingai turtinga. Savivaldybė tikisi sulaukti ir užsienio partnerių delegacijų iš Lenkijos, Rusijos, planuojama ir mokslinė konferencija, kurioje pranešimus skaitys ne tik lektoriai iš Lietuvos, bet ir iš Danijos, Italijos, Skandinavijos šalių.

Taip pat planuojamos unikalaus turistinio laivo – autobuso krikštynos ir apžvalginės pramoginės kelionės Nemunu. Šventės dieną (birželio 23 – ąją) Rambyno kalno prieigose šurmuliuos kupoliautojai su Lietuvos Antrojo Žolininkų suvažiavimo dalyviais ir folkloro kolektyvais. Po iškilmingo atidarymo, kuriame bus pagerbta Lietuvos šviesuolio, spausdinto žodžio patriarcho Martyno Jankaus vaikaitė Ieva Jankutė, šią dieną švenčianti savo 90 – ąjį jubiliejų, šventę sudrebins dar Vydūno laikus menantis ir iki šiol gyvas chorų festivalis, kuriame be savų, pagėgiškių, dainas trauks chorai iš Kauno, Trakų, Šilutės bei kaimyninio Sovetsko.

Joninių ugnies įžiebimo ritualą atliks modernaus folkloro muzikos grupė „Aisva“ ir folkloro ansambliai „Kamana“; „Šakija“, “Kupars“.

Nakties gegužinėje liūdėti neleis Povilas Meškėla, na o antrą valandą nakties visi bus pakviesti keliauti raganų takais į Martyno Jankaus muziejaus daržinę, kur bus galima stebėti Šakių kultūros centro „Zanavykų teatro“ komediją.

O kur dar atlikėjų Olego Ditkovskio ir Nedos Malūnavičiūtės koncertas iki pat saulės patekėjimo. Atlaikiusieji stebuklingos nakties išbandymus, bus pakviesti ryto arbatos ir pusryčių pas Martyną Jankų (muziejaus kiemelyje).

Dera priminti, kad planuojamas žiūrovų pavėžėjimas į šventę ir atgal iš Pagėgių miesto. Susitikime aptartas automobilių srautų sureguliavimas, prekybos šventės vietoje detalės, šienavimo, smulkaus remonto darbai ir daugelis kitų svarbių, tarsi nematomų darbų, be kurių šventė neturėtų savo veido. Kalbėjusieji sutarė susitelkti darniam darbui, kad šventė nepaliktų abejingų, kad pavyktų sudominti ir seną ir jauną, o svarbiausia, kad visi jaustųsi laukiami, reikalingi ir saugūs.

 

Vyriausioji specialistė kultūrai

Ingrida Jokšienė

Kultūra , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra