Rugsėjo pabaigoje bus pristatyta knyga apie dokumentinio kino kūrėją R. Verbą

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. rugsėjo 21 dieną Nacionalinėje dailės galerijoje bus pristatyta Rūtos Oginskaitės knyga apie žymų dokumentinių filmų režisierių, scenarijų autorių ir operatorių Robertą Verbą.
 
Biografinėje knygoje „Nuo pradžios pasaulio“ bus pasakojama apie menininko kūrybinį kelią. Joje bus atskleisti gandai ir nuomonės apie kūrėją, filmų gamybos istorijos, amžininkų prisiminimai, pokalbiai su pačiu R. Verba, kuriuose jis pats atsakinėja į klausimus, kuriuos kadaise kėlė savo filmuotiems Lietuvos šimtamečiams.
 
R. Verbos filmai „Senis ir žemė“, „Čiutyta rūta“, „Šimtamečių godos“, „Šventėn“, kaip teigiama pranešime, laikomi lietuvių poetinės dokumentikos viršūnėmis, epochos pradžia.
 
„Tai pati švariausia dokumentika. Man niekas nei apie praėjusį laiką, nei apie žmones tiek daug nepasakė, nors tiesioginės informacijos tuose filmuose kaip ir nėra“, – pranešime cituojamas režisieriaus Audrius Stonys.
 
Režisieriaus Arūno Matelio teigimu, R. Verba yra vienas iš gražiausių šalies menininkų, genijus.
 
„Aš manau, kad mažai tautai reikia didelio džiaugsmo. Kartais jo trūksta. O Verba… tegu jo filmai nebuvo plačiai rodomi, tačiau jis bent mažoje teritorijoje – kino studijoje Birutės gatvėje – pasėdavo jausmą, kad čia yra Lietuva, ir štai kokie jos žmonės. Ir už tai jam ačiū“, – pasakojo rašytojas ir scenaristas bei pirmojo R. Verbos filmo „Senis ir žemė“ scenarijaus bendraautorius Grigorijus Kanovičius, parašęs scenarijus dar porai menininko filmų.
 
Taip pat prie knygos bus įdėtas diskas su septyniais režisieriaus filmais.
 
Tai ketvirtoji R. Oginskaitės knyga.
 
Rugsėjo 13 dieną „Skalvijos“ kino centre bus minimas R. Verbos 78-asis gimtadienis. Tą vakarą bus parodytas ne tik jo filmas „Senis ir žemė“, nuo kurio prasidėjo poetinės dokumentikos epocha, bet ir vaizdo įrašas, nufilmuotas 1993 metų gruodį, kai kūrėjas rengėsi gultis operacijai į onkologinę ligoninę ir atsakinėjo į savo mokinio Kastyčio Mačiūno klausimus. Ši K. Mačiūno juosta dar niekur nerodyta.
 
Rugsėjo 23 dieną kino centre „Skalvija“ prasidės 7-asis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis. Jo metu bus parodytos keturios teminės R. Verbos filmų programos.
 
www.lrytas.lt
 
Nuotraukoje: Biografinėje knygoje „Nuo pradžios pasaulio“ bus pasakojama apie menininko kūrybinį kelią

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra