Rugsėjo 1-oji Veriškėse

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Vilniaus rajono Veriškių pradinė mokykla jau garsi visoje Lietuvoje ne tik tuo, kad yra gavusi ne vieną nacionalinį apdovanojimą, bet ir tuo, kad Vilniaus rajono savivaldybė, nepaisydama Vyriausybės nustatytų kriterijų, užsispyrė šią mokyklą išskaidyti: „lenkiškas“ klases prijungti prie „lenkiškos“ gimnazijos, o „lietuviškas“ klases – prie „lietuviškos“.
 
Veriškių bendruomenė surinko beveik 200 tėvų parašų, reikalaudama rajono savivaldybės neardyti mokyklos, to paties reikalavo ir susitikimuose su Vilniaus rajono valdžios atstovais. To nepaisydama savivaldybės taryba nutarė Veriškių mokyklą reorganizuoti. Mokyklos bendruomenei liko vienintelė išeitis – kreiptis į teismą. Vilniaus apygardos administracinis teismas 2010 m. liepos 2 d. nutartimi uždraudė Vilniaus rajono savivaldybei atlikti bet kokius veiksmus, susijusius su Veriškių pradinės mokyklos reorganizavimu, kol šiuo klausimu nebus priimtas galutinis teismo sprendimas. Gali būti, kad rajono valdžia, siekdama išskaidyti mokyklą, vadovaujasi ne vien ir ne tiek polonizacinėmis nuostatomis (juk mokykla mišri!), bet nori „atlaisvinti“ dvarelio, kuriame įsikūrusi ši įstaiga, patalpas bei parko teritoriją… Jei rajono valdžiai rūpėtų vaikų ugdymas, jie tikrai nesiektų išstumti vaikučius iš nuostabios aplinkos ir sunaikinti Veriškių kaimo kultūros židinį.
 
Nepaisant rajono valdžios, kurioje vyrauja Lenkų rinkimų akcija, spaudimo, rugsėjo 1-osios šventėje Veriškių pradinėje mokykloje nesijautė jokios laikinumo atmosferos. Atvirkščiai – stebint šventinę programą buvo smagu matyti mažos mokyklėlės privalumus, kai reiškiasi gyvas mokytojų ir vaikų bei tėvų ryšys, kai vaikai laisvai jaučiasi ir kūrybingai nusiteikę. Neatsitiktinai šioje mokykloje užtikrinama aukšta ugdymo kokybė.
 
Į šventę susirinko ne tik vaikučių tėvai, bet ir svečiai iš Vilniaus: Seimo narys Gintaras Songaila, buvęs Vilniaus apskrities viršininkas, o dabar Švietimo ir mokslo ministerijos viršininkas, Jonas Vasiliauskas (jis taip pat yra Vilniaus rajono tarybos narys, atstovaujantis TS-LKD), buvęs Vilniaus apskrities viršininkas Gediminas Paviržis (taip pat Vilniaus rajono tarybos narys, atstovaujantis LSDP), kiti oficialūs asmenys. Po nuoširdaus ir nuotaikingo koncerto svečiai pasveikino vaikus, tėvus ir mokytojus su švente, įteikė dovanėlių. Seimo narys G. Songaila informavo mokyklos bendruomenę apie Seime svarstomą ir artimiausiu metu numatomą priimti naują Švietimo įstatymą, kuris turėtų padidinti mokyklos bendruomenės teises ir sudaryti galimybę tokioms mokykloms, kurios atitinka Vyriausybės nustatytą švietimo įstaigų kūrimo tvarką, išlikti ir sustiprėti. Tokia yra ir Veriškių mokykla.
 
Pasibaigus šventei svečiai nustebo, kai sužinojo, kad Vilniaus rajono savivaldybė nepaiso Vilniaus apygardos administracinio teismo nutarties ir rugpjūčio 24 d. atvykusi savivaldybės delegacija vertė mokyklos direktorę pasirašyti viso mokyklos turto perdavimo Vilniaus r. Nemenčinės k. Parčevskio gimnazijai aktą. Nors teismas reorganizacijos procesą sustabdė, delegacija, kuriai vadovavo Švietimo skyriaus vedėja Lilija Andriuškevič, siekė, kad būtų perimtas mokyklos turtas, nes ji yra reorganizuojama, vykdant rajono savivaldybės tarybos 2010 m. birželio 23 d. sprendimą Nr.T3-207.
 
Jau kelintą kartą savivaldybės administracijos pareigūnai bei savivaldybės taryba demonstruoja, kad teisėtumas ir teisingumas jai svetimas dalykas, o Lietuvos Respublikos įstatymų, kitų teisės aktų bei teismų sprendimų nevykdymas tikriausiai atitinka jų skelbiamos „karalystės“ principus.
 
Prisiminkime ir tai, kad Lenkų rinkimų akcijos pirmininkas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis neseniai skatino nevykdyti būsimo Švietimo įstatymo… Kur mes nueisime, žengdami šiuo keliu? Ar dar turime savo valstybę?
 
„Vorutos“ inf.
 
Nuotraukose:
 
1. Veriškių pradinės mokyklos direktorė Dalia Peciūnienė, G. Paviržis ir G. Songaila
2. Veriškių pradinės mokyklos pastatas
3. Dainuoja pirmos klasės mokiniai
 
Voruta. – 2010, rug. 4, nr. 17 (707), p. 1, 15.

Sena VorutaKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra