Rugsėjį Valdovų rūmų muziejus laukia moksleivių

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Naujus mokslo metus Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Edukacijos grupės specialistai pasitinka su gausybe išbandytų ir naujų edukacinių užsiėmimų.
 
Rugsėjo mėnesį į juos kviečiami moksleiviai galės pagilinti istorijos, literatūros arba meno žinias, kartu turiningai praleisti laiką. „Tikiuosi, kad moksleiviams ir jų lavinimu besirūpinantiems suaugusiesiems dalyvauti mūsų rengiamuose edukaciniuose užsiėmimuose bus ne tik įdomu, bet ir naudinga. Juk daugelis mūsų organizuojamų užsiėmimų yra tiesiogiai susiję su moksleivių ugdymo planais ir padeda papildyti mokyklose įvairių pamokų metu sukauptas žinias bei skatina domėtis savo šalies istorija“, – sako Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės vadovė Vida Kaunienė.
 
Rugsėjo mėnesį moksleivių laukia beveik dešimt skirtingų edukacinių užsiėmimų. Moksleiviai galės apsilankyti jau išbandytuose užsiėmimuose „Renesanso muzika ir instrumentai“, „Lietuvos didžiojo kunigaikščio gobelenai“, „Kalbantys valdovų ir didikų portretai“, kartu ir naujuose – „Pats garsiausias visoj Lietuvoje yra Gediminas – tikras italų kilmės kunigaikštis“, „Odinių kurpaičių istorija“, „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų giminės proginėje XVI–XVII a. literatūroje“ arba „Sugrąžinta praeitis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose“ bei kt.
 
Jų metu patyrę specialistai supažindins su Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose atliekamais tyrimais, esančiais radiniais bei vertybėmis, taip pat rengs teatralizuotus senųjų tekstų skaitymus, senosios muzikos koncertus, organizuos kūrybines dirbtuves ir kt.
 
Visi edukaciniai užsiėmimai vyks Taikomosios dailės muziejuje surengtų ilgalaikių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų parodų bei iki spalio 10 d. veikiančios archeologo Vytauto Urbanavičiaus jubiliejinės parodos „Sugrąžinta praeitis“ erdvėse. Juos ves Valdovų rūmų muziejaus edukacijos specialistai Ieva Baublytė, Donatas Jokūbaitis, Saulius Poderis, Vida Kaunienė ir kiti.
 
Edukaciniai užsiėmimai bus rengiami tik organizuotoms įvairaus amžiaus moksleivių grupėms (mažiausiai – 15 asmenų). Norintieji dalyvauti turi skubėti iš anksto užsiregistruoti, nes rugsėjo mėnesį pristatomų edukacinių užsiėmimų skaičius yra ribotas.
 
„Mūsų edukacinės programos nuolat papildomos ir atnaujinamos, tad užsiėmimuose daug naujų dalykų sužinos ir tie, kurie jau spėjo juose apsilankyti. Be to, rugsėjo mėnesį pristatomų edukacinių programų sąrašas dar ne galutinis – tikimės, kad netrukus galėsime jį gerokai papildyti“, – sako V. Kaunienė.
 
Valdovų rūmų muziejus rugsėjo mėnesį į edukacinius užsiėmimus kviečia moksleivius, kartu šį rudenį žada pateikti ir daugiau staigmenų. Ketinama surengti specialių edukacinių užsiėmimų, skirtų paminėti muzikos globėjos Šv. Cecilijos dieną arba vainikuoti jubiliejinius Žalgirio pergalės metus, taip pat pateikti pasiūlymų, kaip turiningai praleisti laisvalaikį suaugusiesiems ir šeimoms.
 
Daugiau informacijos: Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės administratorė Vida Kaunienė, tel. (8 5) 261 7445; mob. + 370 684 12 017
 
Registracija į edukacinius užsiėmimus vyksta Taikomosios dailės muziejuje, tel. (8 5)  212 1813
 
www.muza.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra