Rugsėjį – Lietuvai svarbūs Prezidentės vizitai

Autorius: Data: 2013-08-22 , 11:45 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2013 m. rugpjūčio 22 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rugsėjį vyks 4 užsienio vizitų – į Vašingtoną, Briuselį, Jaltą ir Niujorką.

Politinis ruduo prasidės istoriniu, šalies saugumui ypač svarbiu vizitu į Jungtines Amerikos Valstijas. Rugpjūčio 30 d. Prezidentė lankysis Vašingtone, kur Baltuosiuose rūmuose susitiks su JAV Prezidentu Baracku Obama. Tai pirmasis oficialus Lietuvos ir JAV Prezidentų susitikimas po Lietuvos įstojimo į NATO 2004 metais. Su JAV Prezidentu šalies vadovė aptars bendradarbiavimo stiprinimo galimybes karinio ir energetinio saugumo srityse, Baltijos šalių vaidmenį ES, santykius su Rusija ir Rytų partnerystės šalimis, derybas dėl didžiausio pasaulyje prekybinio susitarimo – ES ir JAV laisvosios prekybos sutarties. Susitikime taip pat dalyvaus Latvijos ir Estijos vadovai. Po susitikimo bus paskelbta bendra Baltijos šalių ir JAV Prezidentų politinė deklaracija.

Rugsėjo 12-13 d. Prezidentė su oficialiu vizitu lankysis Briuselyje. Belgijos sostinėje įvyks pirmasis šalies vadovės ir naujojo Belgijos Karaliaus Philippo susitikimas.

Vizito metu Prezidentė taip pat atidarys pagrindinį Lietuvos pirminkavimui ES Tarybai skirtą kultūros renginį. Briuselio „Palais de Beaux Arts“ rūmuose koncertuos pasaulinio garso Lietuvos operos solistės Violeta Urmanavičiūtė-Urmana ir Nacionalinis simfoninis orkestras. Pristatyme taip pat dalyvaus Belgijos Karalius, Europos Sąjungos vadovai, užsienio šalių diplomatai, svarbūs ES žurnalistai, Belgijos akademinės ir meno bendruomenės atstovai.

Prezidentė, kaip ES Tarybai pirmininkaujančios valstybės vadovė rugsėjo 20 d. dalyvaus tarptautinėje Jaltos konferencijoje, skirtoje Ukrainos europinėms perspektyvoms aptarti ir susitiks su Ukrainos Prezidentu Viktoru Janukovyčiumi. Europinė Ukrainos integracija į ES yra bendras visos Europos Sąjungos interesas, todėl vizitas į Ukrainą ir pokalbis su Prezidentu yra svarbus žingsnis sprendžiant likusius klausimus prieš Vilniaus viršūnių susitikimą, kurio metu planuojama pasirašyti ES-Ukrainos asociacijos sutartis.

Rugsėjo pabaigoje Lietuvos vadovė Niujorke dalyvaus kasmetiniuose Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos debatuose, kurie šiemet skirti aptarti paramą besivystančioms valstybėms. Lietuva šiemet kandidatuoja į įtakingiausią JT politinę instituciją – JT Saugumo tarybą. Niujorke Prezidentė taip pat susitiks su buvusia JAV valstybės sekretore Hillary Clinton ir jai įteiks Vytauto Didžiojo ordino Didyjį kryžių, kuris buvusiai diplomatijos vadovei skirtas už nuopelnus stiprinant Lietuvos ir JAV tarpvalstybinius ryšius.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra