Rugpjūčio 23-čiąją – tarptautinės kilnojamosios parodos „Totalitarizmas Europoje“ atidarymas

Autorius: Data: 2013-08-19 , 08:59 Spausdinti

Penktadienį, 2013 m. rugpjūčio 23-čiąją, Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną, kviečiame į tarptautinės kilnojamosios parodos „Totalitarizmas Europoje“ atidarymą LGGRTC Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje (Tuskulėnų dvaro oficina, Žirmūnų g. 1F, Vilnius).

Renginio pradžia – 16 val.

Tarptautinę kilnojamąją parodą Totalitarizmas Europoje paakino sukurti bendra ir nuo fašizmo bei nacizmo, ir nuo komunizmo nukentėjusių Europos šalių patirtis. Ja siekiama pagerinti visuomenės informuotumą ir švietimą apie XX-ojo amžiaus totalitarinių diktatūrų padarytus nusikaltimus ir atskleisti jų istorinius tarpusavio sąryšius. Tikimasi, kad ši paroda taip pat prisidės prie visų totalitarizmo formų, įskaitant ir komunizmą, tarptautinio pasmerkimo.

Paroda suvokiama kaip juodos spalvos albumas, skirtas dvylikai nuo totalitarizmo nukentėjusių Europos šalių. Jo puslapius rišantis šiurkštus siūlas vaizduoja laiko ašį, kuri žymi totalitarinių režimų viešpatavimą. Kiekviename albumo puslapyje yra pateikiami statistiniai duomenys, kurie parodo, kiek civilių gyventojų nukentėjo nuo tarptautinių nusikaltimų – holokausto ir genocido, karo nusikaltimų, masinių žudymų, deportacijų ir iškeldinimų, etninio valymo, mirties bausmės ir įkalinimo dėl politinių priežasčių, vergiško darbo ir kt. Totalitarinių valdžios struktūrų galią parodo totalitarinės partijos ir slaptosios policijos narių skaičius. Taip pat pateikiami žmonių, kuriems pavyko pabėgti iš šalies, statistiniai duomenys. Galiausiai kiekviename puslapyje yra apibendrintas nusikaltimų vykdytojų baudžiamasis persekiojimas pasibaigus režimo viešpatavimui. Parodoje eksponuojami ir kai kurių politinių lyderių ir vykdomųjų pareigūnų, atsakingų už tarptautinius nusikaltimus, portretai.

Ši paroda – tai Europos atminties ir sąžinės platformos narių, viešųjų ir nevyriausybiniųinstitucijų bei organizacijų, siekiančių įvertinti visų totalitarinių režimų nusikaltimus Europoje, bendradarbiavimo projektas. Vienas iš projekto partnerių – ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.

Paroda jau buvo sėkmingai eksponuota net šešiose Europos šalyse ir Europos Parlamento rūmuose Briuselyje. Parodos atidarymui Lietuvoje neatsitiktinai pasirinkta rugpjūčio 23 d., kai visoje Europoje minima Europos totalitarinių režimų aukų atminties diena.

Lietuvoje, Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse, paroda bus eksponuojama iki rugsėjo 30 d.

Maloniai kviečiame susipažinti!

***************************

Rugpjūčio 23 d. nuo 10.00 iki 18.00 val. taip pat bus galima aplankyti koplyčią-kolumbariumą ir nemokamai susipažinti su muziejine ekspozicija „Tuskulėnų dvaro paslaptys“.

Maloniai kviečiame!

Rugpjūčio 23-čioji , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra