Rugiai

Autorius: Data: 2019-10-01 , 08:39 Spausdinti

Rugiai

 

PR

Kiekviena šalis turi savo tradicinį augalą, patiekalą ar maistinę kultūrą. Galima teigti, kad Lietuvoje rugiai yra viena plačiausiai naudojamų grūdinių kultūrų. Šie grūdai jau nuo senų senovės yra ypač mylimi žmonių ir kaimuose, ir miestuose. Jie yra ypač universalūs ir tinkami daugeliui gyvenimiškų dalykų, tad puikiai praverčia skirtinguose gyvenimo atvejuose. Būtent dėl šios priežasties jie išlieka aktualūs ir reikalingi šimtmečius. Taigi, kur jie gali būti panaudojami?

Pirminis ir pagrindinis rugių panaudojimas yra žmonių maistui ir maisto produktams gaminti. Ši grūdinė kultūra yra labai maistinga, turi ypač daug naudingų maistinių medžiagų ir mikroelementų, kurie yra naudingi žmogaus organizmui. Jie plačiai naudojami konditeriniams gaminiams paruošti, duonos kepimui, miltų gamybai, o taip pat ir gėrimams – girai, degtinei, ir net gi alui.

Kitas labai svarbus šios grūdinės kultūros panaudojimo būdas yra farmacija. Rugiai jau nuo seno yra žinomi kaip puikus vaistas nuo įvairių kvėpavimo takų ligų. Būtent todėl, dažnai galima aptikti įvairių vaistų nuo peršalimo, kurių sudėtyje bus šių grūdų.

Dar vienas ypač populiarus šių grūdų panaudojimo būdas yra gyvulių pašarų gamyba. Ši grūdinė kultūra yra puikiai tinkama gyvuliams šerti. Pagrindinė priežastis yra ta, kad šie grūdai yra ganėtinai lengvai užauginami, jų paprasta gauti gausiai bei gyvuliams toks pašaras suteikia visų reikalingų maistinių medžiagų.

Reklama/SkelbimaiKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra