Rudens lygiadienis Kuršių nerijos nacionaliniame parke

Autorius: Data: 2013-09-17 , 08:12 Spausdinti

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija 2013 m. rugsėjo 22 d., sekmadienį, 19.30 val. kviečia į Rudens lygiadienio šventę.

Juodkrantėje, Gintaro įlankoje suliepsnos menininkų sukurtos nendrinės skulptūros. Šiais metais bus išskirtinis reginys – skulptūros liepsnos akustinių spalvų fone.

Daugiau nei dešimt metų vykstantis nendrinių skulptūrų virsmas skulptūriniais laužais jau įsitvirtino bei tapo gražia tradicija Kuršių nerijoje. Šios vasaros pradžioje tarptautiniame simpoziume skulptūras iš nendrių kūrė menininkai iš Lietuvos ir Latvijos.

Neįkainojamos patirties šiame projekte turintys broliai Vytautas ir Kęstutis Musteikiai, skulptorius Žilvinas Danys kartu su architektu Dominu Puloku ir latvis Andris Kapusts. Prie baltų tautų vienybės ir tradicijų tęstinumo puoselėjimo prisidėjo ir auganti karta – Kęstučio Musteikio sūnūs Argaudas ir Jogilas, Kuršių nerijai padovanoję pačių sukurtą nendrinę skulptūrą „Krivio malda“.

Išties įspūdinga Kęstučio Musteikio 6,5 metro aukščio skulptūra „Lygiadienis“, vaizduojanti du elnius devyniaragius. Baltų mitologijoje elnias – mistinė būtybė, kurio raguose įsikūręs visas pasaulis. Du elniai vienas prieš kitą ir tarp jų saulė – lygiadienis.

Žilvino Danio ir Domino Puloko skulptūra „Saulės ratas“ (aukštis apie 5 m) siejama su dangaus kūnais – Saule ir Aušrine žvaigžde. Saulės ratas simbolizuoja nenutrūkstamą metų laikų virsmą, dieną ir naktį. Aušrinė žvaigždė simbolizuoja tikslą ir įveda dar vieną dimensiją, taip ratas simboliškai paverčiamas spirale.

Rudens lygiadienyje atsisveikinsime su žiemoti iškeliaujančia saule. Tai astronominio rudens pradžia. Nuo šios dienos nakties trukmė jau tampa ilgesnė už dienos trukmę ir toliau ilgėja.

Rugsėjo 22-ąją bus paminėta ir Baltų vienybės diena. Daugelyje nacionalinių bei regioninių parkų ant kalnų ir piliakalnių vyks Baltų vienybės ugnies sąšauka. Jos esmė – aplankyti baltams atmintinas vietas, uždegti ugnis ant kalnų ar kitose su baltų istorija susijusiose vietose ir sujungti baltų genčių palikuonis.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, A. Juozapavičiaus g. 9, 501 A, LT-09311, Vilnius, tel.: (5) 2709048, mob. 8698 35776, faks.: (5) 2722572, www.vstt.lt

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos archyvo nuotr.

Parkai , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra