Rudenį Valdovų rūmų muziejus tęsia edukacinius užsiėmimus

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Naujus mokslo metus pasitikęs su gausybe išbandytų ir naujų edukacinių užsiėmimų, Valdovų rūmų muziejus rugsėjo mėnesį juose sulaukė daugiau nei pusė tūkstančio lankytojų. Nespėjusiems juose apsilankyti Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų Edukacijos grupės specialistai skelbia gerą žinią: visus edukacinius užsiėmimus moksleiviai galės lankyti iki pat rudens pabaigos.
 
Valdovų rūmų muziejaus Edukacijos ir lankytojų centro Edukacijos grupės vadovės Vidos Kaunienės teigimu, iš viso rugsėjo mėnesį Valdovų rūmu muziejaus rengiamuose edukaciniuose užsiėmimuose apsilankė apie 600 moksleivių. „Tai maloniai stebina, nes iki šiol Lietuvoje muziejinė edukacija nebuvo itin populiari ir kartais yra nepagrįstai nuvertinama“, – sako specialistė.
 
Įdomu, kad daugiausia edukaciniuose užsiėmimuose sulaukta ne taip arti sostinės esančiuose miestuose besimokančių jaunuolių. Dažniausiai Valdovų rūmų muziejaus edukaciniuose užsiėmimuose lankėsi klaipėdiškiai, mažeikiškiai bei jonaviečiai, nedaug nuo jų atsiliko Kauno, Panevėžio, Visagino, Alytaus, Utenos, Švenčionėlių ir kitų miestų moksleiviai.
 
„Akivaizdu, kad moksleiviams ir jų mokytojams mūsų rengiami edukaciniai užsiėmimai buvo naudingi. Daugelis dalyvių neslėpė, kad papildyti istorijos, literatūros ar meno žinias kur kas lengviau, nes mokymasis derinamas su maloniu ir turiningu laisvalaikiu, kurio metu gimsta gražūs suvenyrai“, – sako V. Kaunienė.
 
Valdovų rūmų muziejaus edukaciniai užsiėmimai tęsis visą rudenį Taikomosios dailės muziejuje surengtų parodų erdvėse. Moksleiviai gali apsilankyti įvairiausiuose užsiėmimuose: „Renesanso muzika ir instrumentai“, „Kalbantys valdovų ir didikų portretai“, „Pats garsiausias visoj Lietuvoje yra Gediminas – tikras italų kilmės kunigaikštis“, „Odinių kurpaičių istorija“, „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų giminės proginėje XVI–XVII a. literatūroje“, „Sugrąžinta praeitis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose“ ir kt. Jų metu Valdovų rūmų muziejaus edukacijos specialistai Ieva Baublytė, Donatas Jokūbaitis, Saulius Poderis, Vida Kaunienė supažindins su Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose atliekamais tyrimais, esančiais radiniais bei vertybėmis, taip pat rengs teatralizuotus senųjų tekstų skaitymus, senosios muzikos koncertus, organizuos kūrybines dirbtuves ir kt.
 
Edukaciniai užsiėmimai bus rengiami tik organizuotoms įvairaus amžiaus moksleivių grupėms (mažiausiai – 15 asmenų). Norintieji dalyvauti turi skubėti iš anksto užsiregistruoti, nes rugsėjo mėnesį pristatomų edukacinių užsiėmimų skaičius yra ribotas.
 
Mindaugo Kaminsko nuotr.
 
www.valdovurumai.lt
 
Nuotraukoje: Rugsėjį Valdovų rūmų muziejaus edukaciniuose užsiėmimuose apsilankę moksleiviai įrodė, kad atstumas – ne kliūtis istorijos pažinimui

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra