Rozai Šikšnienei – Klaipėdos apskrities garbės ženklas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Penktadienį, 2009 m. lapkričio 27 dieną, Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje paminėtos Tilžės akto 91 metinės, Baltijos kelio 20–mečio proga pagerbti aktyvūs šio kelio dalyviai iš mūsų rajono. Šilutės muziejaus direktorei Rozai Šikšnienei už Mažosios Lietuvos istorijos ir paveldo puoselėjimą, populiarinimą ir muziejininkystės naujoves įteiktas Klaipėdos apskrities garbės ženklas bei padėkos raštas.
 
Baltijos kelio garbei
 
„Gal ir gerai, kad mūsų nedaug susirinko, nėra pompastikos. Tokį vakarą, šiltoje aplinkoje lengviau prisijaukinti dvasią“, – susirinkusiesiems sakė Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė. Konferencijų salėje iš tiesų laisvų vietų liko nemažai, siaučiantis gripas neišgąsdino tik tų, kam svarbios šios datos.
 
Vicemeras Jonas Jaunius prisipažino, kad Baltijos kelias jam siejasi su gražiausiu metų laiku – pavasariu ir meile… Vicemeras perskaitė Baltijos Asamblėjos prezidento LR Seimo nario Manto Adomėno žodžius ant padėkos raštų, skirtų dešimčiai mūsų krašto žmonių, aktyviai kėlusių laisvės idėjas ir prisidėjusių prie Baltijos kelio, kuris gyva rankų grandine, sujungdamas milijonus žmonių, nusidriekė per 600 km per Lietuvą, Latviją, Estiją 1989 m. rugpjūčio 23 d. Tai buvo savotiškas protestas prieš Molotovo – Ribentropo pakto sprendimus.
 
Baltijos kelio 20–mečio proga padėkos raštai įteikti ilgamečiam „Pamario“ laikraščio žurnalistui Stasiui Mėlinauskui, Kazimierui Baniui, Algirdui Červinskui, Antanui Krušnauskui, Šarūnui Laužikui, Vitalijui Šopiui, Sergėjui Paciukui, Virginijui Skirkevičiui, Sauliui Sodoniui.
 
Apskrities garbės ženklas
 
Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Socialinių reikalų švietimo ir kultūros departamento direktorius Alvidas Šimelionis džiaugėsi galįs atlikti garbingą misiją – įteikti Garbės ženklą ir padėkos raštą Šilutės muziejaus direktorei Rozai Šikšnienei. Garbės ženklai yra numeruojami, R. Šikšnienei įteiktas 68 numeriu pažymėtas ženklas.
 
Garbės ženklo įteikimo proga R. Šikšnienę pasveikino Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė, sakydama, kad Rozos išskirtinis charakterio bruožas, ji niekada nemoka atsisakyti. Jos pilna visur, ne tik muziejuje, bet ir į Savivaldybę atvykus svečiams iš Vokietijos, kai reikia jos gebėjimo kalbėti vokiškai. Muziejuje visada visi laukiami ir sutinkami su šypsena. „Dažnai Rozai tenka muziejuje praleisti daugiau laiko nei darbo valandos to reikalauja, bet čia ir esanti gyvenimo druska“, – sakė Kultūros skyriaus vedėja, primindama, kad Rozai Šikšnienei patikėtos ir Savivaldybių muziejų asociacijos pirmininko pareigos.
 
Pasveikinti R. Šikšnienės atvykęs Pagėgių savivaldybės Vilkyškių seniūnas Sigitas Stonys pastebėjo, kad kiekviena pušis ošia savo šilui, o Roza savo darbais jau seniai peržengė Šilutės ribas. Savo kolegę ir draugę sveikino Rusnės salos informacijos ir etnokultūros centro direktorė Birutė Servienė ir Šilutės r. tarybos narė Dalia Drobnienė, Šilutės seniūnas R. Steponkus.
 
Muziejaus kolektyvas, sveikinamas savo vadovę dėkojo jai už žmogiškąsias savybes. Norinčių pasveikinti R. Šikšnienę buvo daug. Apdovanotoji sakė turinti svajonę apdovanoti ką nors jau suremontuotame Šojaus dvare…
 
Plačiau skaitykite laikraštyje…
 
www.litera.lt
 
Nuotraukoje: Šilutės muziejaus direktorė R. Šikšnienė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra